DOLAR 13,57840.3%
EURO 15,40060.48%
ALTIN 789,870,07
BITCOIN 560491-1,24%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AFAD’tan Basın Mensuplarına Afet Farkındalık Eğitimi

AFAD’tan Basın Mensuplarına Afet Farkındalık Eğitimi

ABONE OL
Temmuz 26, 2021 15:37
AFAD’tan Basın Mensuplarına Afet Farkındalık Eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep EROL; Toplumda afet farkındalığının arttırılması, bireylerin afetler konusunda bilinçlendirilmesi ve afet hazırlık kültürünün halk arasında yaygınlaştırılması amacıyla Tekirdağ’da faaliyet gösteren basın mensuplarına verilen “AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ “ sonucunda “Afet ve Acil Durum Çantası” takdim etti.

Afet ve Acil Durum Çantasını, Şube Müdürü Serap KIZILIRMAKLI’ nın sunduğu “Afet Farkındalık Eğitimi” sonucunda eğitime katılan basın mensuplarına takdim eden İl AFAD Müdürü Recep EROL konuşmasında, “2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak ilan edildiğini, bu kapsamda toplumun bütün kesimlerine 2021 yılı boyunca afet farkındalık eğitimi verilmeye devam edileceğini belirtti. Şu ana kadar il genelinde farklı yöntemlerle 180.000 kişiye eğitim verildiğini beyan eden EROL sözlerine şöyle devam etti.

Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri sizlere ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir “Afet ve Acil Durum Çantası” sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir, afetlerden korkmayalım, hazırlıklı olalım. Afetlerden hemen sonra ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin bulunduğu bir Afet ve Acil Durum Çantanızın hazır ve ulaşılabilecek bir yerde olması hepimiz için çok önemlidir.
Bir afet sonrası yiyecek, içecek ve acil ihtiyaçları temin edebileceğiniz yerlere ulaşamayabilirsiniz. Küçük yaralanmalarınız varsa bunları kendiniz giderebilirsiniz. Bu tip durumlar için afet çantanızın içinde olması gerekenleri doğru belirleyip, çantanızı kolay ulaşacağınız bir yerde saklamanız çok önemlidir. Afet ve Acil Durum Çantası sadece evinizde, iş yerinizde değil okulunuzda, sınıfınızda da olmalıdır.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk