DOLAR 13,44430.02%
EURO 15,27720.05%
ALTIN 793,82-0,23
BITCOIN 559904-2,38%
Tekirdağ

AÇIK

06:49

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK Parti Saray İlçe Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti Saray İlçe Danışma Meclisi Toplandı

ABONE OL
Aralık 13, 2015 16:15
AK Parti Saray İlçe Danışma Meclisi Toplandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet ve Kalkın Partisi Saray İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi 12 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirildi. Saray Halk eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen danışma meclisine AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan ve Metin Akgün, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay ve AK Parti Tekirdağ il teşkilatı yöneticileri katıldı. Yeni üyelere parti rozetlerinin takıldığı danışma meclisi siyasi konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti.
DİVAN BAŞKANLIĞINA MUSTAFA ÇETİN GETİRİLDİ
Divan Başkanlığı’nın oluşturulması ile başlayan toplantıda verilen önerge ile Divan Başkanlığı’na Mustafa Çetin, Divan üyeliklerine de Sedat Atlıoğlu, Uğur Akand, Hatice Yılmaz ve Memiş Emin getirildi. Divan heyetinin belirlenmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na geçildi.
YAMAN, “YAŞANAN DURUMDAN HEPİMİZ RAHATSIZIZ”
Siyasi konuşmalarla başlayan AK Parti Saray İlçe Dayanışma toplantısında kürsüye ilk olarak AK Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman geldi. Misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman CHP yönetiminde bulunan Saray Belediyesi’ni eleştirdi.  IMG_5703-ozSaray’ın 27 yıldır CHP zihniyeti ile yönetildiğini belirten AK Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman, “Biz AK Parti olarak 12 – 14 yıllık bir yoldan değil asırlar öncesinden geliyoruz. Biz kökü olmayan, ruhu olmayan, geçmişi ile bağlarını koparmış bir parti değiliz. Ondandır ki gücümüze güç katarak yolumuza devam ediyoruz. 1 Kasım seçimlerinde vatandaşlar istikrarın AK Parti ile devam etmesi gerektiğini belirtti. Teşkilatlarımız sayesinde il genelinde oyumuzu arttırdık ve 3. Milletvekilimizi meclise gönderdik. Yerelde de oyumuzu büyük bir oranda arttırdık. 27 yıldır CHP zihniyeti ile yaşıyoruz Saray’da. Yapılamayan hizmetler, yerine getirilemeyen vaatler. Halkımızın bu duruma gelecek yerel seçimde dur demesini bekliyoruz. Bu durum Trakya’nın bütün belediyeleri için geçerli. CHP’li belediyelerin Saray’da yapmış olduklarının ne kadar yersiz ve hizmetlerinin ne kadar anlamsız kaldığını ve Saray Halkının ne kadar zor durumda kaldığını görüyoruz. Yaşanan durumdan hepimiz rahatsızız” dedi.
ERTAN İNANÇ BELEDİYE İHALELERİNİ GÜNDEME TAŞIDI
Başkan Özkan Yaman’ın ardından AK Parti Saray Kadın Kolları Başkanı Hülya Çetin kürsüye gelerek kadın kolları olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında partilileri bilgilendirdi. Çetin’in ardından yerel yönetimler adına AK Parti Saray Meclis Üyesi Ertan İnanç meclis üyeleri adına söz alarak kürsüye geldi. Saray Belediyesi’ne yapılan ihaleler ve belediyede çalışan personeller ile ilgili daha önce 8 defa önerge verdiklerini belirten İnanç hep aynı, sorularına yanıt olmayan bir cevap ile karşılaştıklarını belirtti. İnanç danışma meclisinde gerçekleştirdiği konuşmada, “Saray Halkının mukaddes oylarıyla seçildiğimiz belediye meclisinde ve siyasi her platformda sizlerin oylarınıza sahip çıkıyoruz ve oylarınızın arkasında duruyoruz. Saray Belediye Başkanlığı’nın 2015 yılı içerisinde yapmış olduğu ihalelerin nerde yapıldığını, kimlerin katılımı ile yapıldığını, hangi firmalara verildiği, ihaleleri alan bu firmaların hangi firmalarla ilgili olduğunu öğrenmek için defalarca önergeler hazırladık. Fakat bu 8 tane vermiş olduğumuz önergelere aldığımız cevap sadece belediye ihaleleri kanununa uygun yapılıyor oldu. IMG_5710-erBaşka bir cevap yok. Bu konu ile ilgili İl başkanımıza ve Milletvekillerimize özellikle istirham ediyorum. Saray Belediyesi Başkanlığı ile ilgili artık ne yapılması gerekiyorsa yapılsın. Çünkü her ne kadar genelde iktidar olsak ta yerelde Trakya’nın en zor bölgesinde muhalefetteyiz. AK Partili olmaktan gurur duyuyoruz . Ama verdiğimiz emeğin karşılığını da almak istiyoruz. Saray Belediyesi’nde kaç kişinin çalıştığını ve ne kadar ücretle çalıştığını defalarca sorduk. Fakat Belediye başkanı ve yardımcıları her defasında istememize rağmen bize sadece çalışanların isimlerini verdiler. Saray Belediyesi’nin hangi özel şirketlerden taşeron işçi almak suretiyle faydalandığını ve bu taşeron şirketlerin sahiplerin belediyedeki bazı kişilerle nasıl ilişkiler içinde olduğunu bilmemize rağmen sorduk ancak cevap alamadık. Bu konu burada milletvekillerimize ve il başkanımıza arz etmek istiyorum. Şuanda yüzde 50 devlet hibe desteği ile devam eden altyapı çalışmalarımız tamamlanma noktasına geldi. Yollarımızın hali gerçekten içler acısı. Büyükşehir Belediyesi’nden bu yolların onarımı için Saray Belediyesi’ne 1 Milyon 500 bin TL den fazla para gönderildi. Şuanda yapılan onarım karayollarından ücretsiz alınan asfalt kırıntılarıyla yapılıyor. Saray Belediyesi’nde 150 kişinin yapabileceği işi 235 kişinin yapmasından dolayı gelen para büyük bir ihtimalle çalışanların maaşlarını karşılamak için kullanılıyor diye düşünüyorum. Tekirdağ’ın Karadeniz’e açılan tek kapısı olan Kastro Çamlık koyunun tekrar Saray’a kazandırılması için bir önerge hazırladık. Bu konuyu il başkanlığımıza ve milletvekillerimize kapsamlı bir dosya şeklinde sunmayı düşünüyoruz” dedi.
İNANÇ DERE ISLAHLAR VE YENİ DEVLET HASTANESİ KONUSUNDA DESTEK İSTEDİ
Pazarcık Mahallesi’nde altyapı çalışmaları bitmesine rağmen herhangi bir çalışma yapılmadığını belirterek sözlerine devam eden İnan, “Pazarcık Mahallesi’nde altyapı çalışmaları tamamlanmasına rağmen bir karış yol çalışması yapılmadı. Merkezde göz boyamak için, siyasi rant sağlamak ve reklam için çalışma yapıldı. Biz Pazarcık Mahallesi’nde genç kardeşlerimizi ve okula zar zor giden öğrencilerimizin durumunu verdiğimiz önerge ile belediye meclisine taşıdık. Birde yapımı hızla devam eden devlet hastanemiz var. İl başkanımız ve milletvekillerimizden, galata dersi için yapılan ihaleyi bir firma aldı. Ama iş uzayacak gibi, yeni hastanemiz devreye girmeden köprü ve yol çalışmalarının tamamlanması için çalışmaların biraz hızlanması gerekiyor. Bu konuyla ilgilenmelerini istirham ediyorum. Saray’a müjde niteliğinde bir müjdeden bahsetmek istiyorum. MTA Saray’da termal suya ulaştı. Yaklaşık 57 58 derece ola suyu 7 bin kapasiteli bir tesisin günlük ihtiyacını karşılayabiliyor. Bu kaynağın 7 Ocak’ta ihalesi var. Saray Belediyesi ihaleye girmeye hazırlanıyor. Termal Saray’ı şaha kaldıracak bir proje. Saray Belediyesi’nin bu ihaleyi alması demek projenin başlamadan bitmesi anlamına geliyor. İnşaatı devam eden devlet hastanemizin sınıfının D den C ye çıkarılması milletvekillerimizden talep ediyorum. Saray’dan sadece Saray değil Vize, Kıyıköy ve civar bölgeler sağlık hizmeti alıyor. Hastane sınıfının yükselmesi ile birlikte bu bölgenin sağlık hizmetleri daha iyi şartlarda sağlana bilecek. Yerelde muhalefette olsak ta iktidarımızın nimetlerinden ilçemizi faydalandırmamız için İl başkanımız ve milletvekillerimizden destek istiyorum” dedi.
SARAY 2019 DA SARIYA BOYANACAK
Meclis Üyesi Ertan İnanç’ın konuşmasının ardından kısa birer konuşma gerçekleştiren AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan ve Metin Akgün yaptıkları konuşmalarda 27 yıldır CHP zihniyetinin 2019 yerel seçimlerinde Saray’da sandığa gömüleceğini ve Saray’ın sarıya boyanacağını belirttiler. 1 Kasım seçimlerinde yakalanan başarının ardından teşkilatlar tarafından vatandaşlara samimi dokunuşların devam etmesi gerektiğini belirten vekiller programlı ve yoğun bir çalışma ile 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’nin Saray ve Trakya büyük başarılar kazanacağı belirtildi.

IMG_5721-tk

5 BİNİNCİ ÜYEYE ROZETİNİ AKÇAY TAKTI
Siyasi konuşmalarda son olarak kürsüye AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay geldi. 2019 yerel seçimlerinde 12-0 intikamı alacaklarını belirten Akçay 2019 yerel seçimlerine startı 2 Kasım günü verdiklerini belirtti. Yerel seçimlere yoğun bir tempoda hazırlanacaklarını belirten Akçay, “Vatandaşlar 1 Kadım seçimlerinde ülkedeki huzur ortamının sürmesi için AK Parti iktidarının devam etmesi gerektiğini vurguladı. Birkaç gündür milletvekillerimiz ile birlikte Ankara’daydık ve ilimiz için önemli görüşmeler gerçekleştirdik. 2Kasım günü yerel seçimlerin startını vermiştik. 1 Kasım seçimlerinde yakaladığımız başarıyı daha yukarılara çekerek yerel seçimlerde büyük bir başarı sağlayacağımıza inanıyorum. Bunun için daha zaman var demeden çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi. Ahmet Akçay’ın konuşmasının ardından AK Parti Saray İlçe Teşkilatını yeni üye olanları rozetleri İl Başkanı Ahmet Akçay ve milletvekilleri tarafından takıldı. AK Parti Saray teşkilatının 5 binci üyesinin rozeti İl Başkanı Ahmet Akçay tarafından takıldı.
Rozetlerin takılmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

IMG_5712

IMG_5690

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk