DOLAR %
EURO %
ALTIN 794,74-0,08
BITCOIN 564249-1,54%
Tekirdağ

AÇIK

06:49

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK Parti’den Basına Kahvaltılı Kutlama

AK Parti’den Basına Kahvaltılı Kutlama

ABONE OL
Ocak 12, 2016 23:00
AK Parti’den Basına Kahvaltılı Kutlama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen AK Parti Saray ilçe yönetimi basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler gününü kutlarken, hükümet tarafından yapılacak çalışmaların müjdesini basın mensupları ile paylaştılar.

AK Parti Saray İlçe Başkanlığı 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında Saray’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. 11 Ocak Pazartesi günü Cafe Glory de gerçekleştirilen organizasyonda AK Parti Saray İlçe Yönetimi Saray’da görev yapan basın mensuplarının Dünya çalışan gazeteciler gününü kutladılar. Sohbet ortamında gerçekleştirilen organizasyonda AK Partili yöneticiler, hükümet tarafından bölgede gerçekleştirilen yatırımlar ve yerel yönetimler tarafında gerçekleştirilemeyen yatırımlar konusunda önemli açıklamalarda bulundular.

YAMAN, “GAZETECİLİK MESLEĞİ BÜYÜK BİR SORUMLULUK GEREKTİRMEKTEDİR”
Saray’da yayın hayatına devam eden 3 gazetenin temsilcilerinin katıldığı etkinlikte AK Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman yaptığı konuşma ile basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Yerel basının Saray’da büyük bir özveri ile görev yaptığını belirten Yaman konuşmasında, “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan, halkın haber alma özgürlüğünü siz değerli basın mensupları günümüz iletişim çağında yaşanılan bu dünyada meydana gelen gelişmelerden haberdar olabilmemizi ve bu bilginin en güvenli, en temiz özellikle tarafsız haliyle herkese ulaşabilmesi için icra edilen gazetecilik mesleği büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Saray’ımızın yerel basın mensupları olarak sizlerin görevinizi titizlikle yerine getirdiğinize güvenim sonsuz. Bu duygu ve düşüncelerle basın ahlak ilkeleri çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveri ile devam ettiren siz değerli basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” dedi.

İNANÇ, “İNSANLARIN VERDİĞİ OYLARIN VEBALİNİ TAŞIYORUZ”
AK Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman’ın konuşmasından ardından Saraylı basın mensuplarının gününü kutlayan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ertan İnanç Saray’ın gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. İlçe içerisinde yaşanan durumun ardından Saray’ın artık sadece isminin Saray olduğunu belirten İnanç, “Bizler AK Partili belediye meclis üyeleri olarak vatandaşların bize verdiği oyların vebalini taşıyoruz. Bundan dolayı yanlış yapılan işleri dile getirmeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi açıklandı. Açıklanan bütçe Türkiye genelinde ilk 10’a girecek bir bütçe. Yapılan hizmetler bir plan dahilinde yapılmalı, plan dahilinde yapılmayan hizmetler olumlu sonuç vermiyor. Saray’daki yol sorununda bundan kaynaklanıyor. Hükümetimiz Saray’a oldukça ciddi yatırım yapıyor. Altyapı projelerinin yüzde 50 si hibe ile yapılıyor. Zehir akan Ergene’nin ıslah edilmesi ve arıtma tesisleri hep hükümetimizin yatırımı. Bunların yanında Saray’a doğalgaz yatırımının 2016 yılında gelmesi için ciddi girişimlerimiz oldu. Yapımı devam eden yeni devlet hastanesi ve yeni imam hatip lisesi gibi önemli yatırımlara ev sahipliği yapıyoruz. 3. Köprü yolunun Saray’a kadar gelmesi için yoğun bir çaba içerisindeyiz. 3. Köprü yoluna Saray’a kadar getirebilirsek, Saray’ın nüfusunun kısa sürede artmasına büyük bir imkan sağlamış olacağız” dedi.

ISLAH MÜJDESİNİ VERDİ
Çayla, Çukuryurt ve Galata derlerinin ıslahının DSİ tarafından yapılacağını açıklayan Meclis Üyesi Ertan İnanç, ”Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken dere ıslahlarını yine hükümetimiz üstlenmiş durumda. İhalesi gerçekleştirildi ve Galata deresinde ıslah çalışmaları bahar ayında başlıyor. Yeni hastanemiz hizmete girene kadar Galata deresinin bu bölgesi ıslah edilecek ve Küçükyoncalı köprüsü yenilenecek. İlçe teşkilatı olarak en zor bölgelerden birinde siyaset yapıyoruz. Biz zoru başarmak için çalışıyoruz. İlçe merkezindeki yolların onarımı için Büyükşehir Belediyesi’nden 2 Milyon TL ye yakın para geldi. Bu para mıcır ve mazot ile tükenmez. Söz verdikleri halde sözlerinden dönerek bizleri komisyonlara almadılar. Biz komisyon meraklısı değiliz. Vatandaşlarımızın verdiği oyların sorumluluğu ile yanlışları eleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“TIKANILAN YERDE YARDIM İSTEMİYORLAR”
Saray Belediyesi’nin yapılacak projeler için hükümet desteği duymaları durumunda her zaman desteğe hazır olduklarını belirten Başkan Yaman, “Maalesef Saray Belediye Başkanı daha bize bir kere şöyle bir projemiz var, hükümetten destek almak istiyoruz gibi bir cümle ile gelmedi. Bu zihniyetin aşılması lazım. Biz Saraylı vatandaşların hizmet alması için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Sohbet ortamında gerçekleştirilen etkinlik AK Parti Saray İlçe Yönetimin misafirlerini uğurlaması ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk