DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2701100,58%
Tekirdağ
28°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ali Gürsu Ergene Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

ABONE OL
Ekim 16, 2018 13:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ali Gürsu Ergene düzenlediği basın toplantısıyla Saray Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Bugün saat 09.30’da CHP İlçe Teşkilat binası önünde gerçekleştirilen Aday Adaylığı açıklama toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Saray Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan, Saray Belediye Meclis Üyeleri, Tekulaş Müdürü Ali Osman Yaşar, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“SOSYAL DEMOKRAT ÇİZGİDEN TAVİZ VERMEDİM”
Gençlik yıllarından beri sosyal demokrat çizgisinden taviz vermediğini belirten Ali Gürsu Ergene, “Si̇yasi̇ hayatımı, gençli̇k yıllarımdan bu yana sosyal demokrat çi̇zgi̇den ayrılmadan sürdürmekteyi̇m. 2002 yılında CHP’ye üye olarak akti̇f si̇yasete başladım. 2009 yılında Saray Beledi̇ye Mecli̇s üyesi̇ seçi̇ldi̇m. Beş yıl mecli̇s üyesi̇ olarak görev yaptım. Bunun yanı sıra Saray i̇lçesi̇’nde Atatürk’çü Düşünce Derneği̇ kurucu üyesi̇ oldum. İki̇ dönem dernekte yöneti̇ci̇li̇k görevi̇nde bulundum. İlçemi̇zdeki̇, yeni̇ yapılan Saray Meslek Yüksekokulu, yaptırma derneği̇ni̇nde kurucu başkanıyım. Bu görevi̇ halen sürdürmekteyi̇m.

“SARAY’I MUTLU VE HUZURLU BİR İLÇEYE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN GAYRET EDECEĞİM”
Doğduğum büyüdüğüm i̇lçeme karşı sorumluluk ve borcum olduğunu düşünüyorum. Saray’ımızın, mutlu ve huzurlu i̇nsanların yaşadığı bi̇r i̇lçeye dönüşmesi̇ i̇çi̇n eli̇mden gelen gayreti̇ göstereceği̇m.
Beni̇mle bi̇rli̇kte görev alacak mecli̇s üyesi̇ arkadaşlarımla beraber, hemşeri̇leri̇mi̇zi̇n yaşam kali̇tesi̇ne katkıda bulunacak sosyal demokrat anlayışta bi̇r beledi̇ye i̇çi̇n var gücümüzle çalışacağız. Bu doğrultuda 31 mart 2019 da yapılacak yerel seçi̇mlerde Saray i̇lçemi̇zde Cumhuri̇yet Halk Parti̇si̇’ni̇n beledi̇ye başkan adayı olmak i̇sti̇yorum” dedi

Ali Gürsu Ergene konuşmasının ardından partilileri Çınar Otel’de organize ettiği kahvaltıda ağırladı. Programı dolayısıyla Ergene’nin Aday Adaylığını açıkladığı toplantıya katılamayan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Çınar Otel’deki kahvaltıya katılarak, Ergene’ye hayırlı olsun dedi ve “Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında demokrasi, dayanışma ve birlik kültürünü yücelterek ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Ali Gürsu Ergene kimdir?
1967 Saray doğumlu olan Ergene evli ve 2 çocuk babasıdır.
İlk orta li̇se öğreni̇mi̇mi̇ Saray’da tamamlayan Ali Gürsu Ergene Anadolu Üni̇versi̇tesi̇ İkti̇sat Bölümü mezunudur. 1987 yılından itibaren 7 yıl süre ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalıştı. Askerden geldikten sonra Mali̇ Müşavi̇rli̇k stajına başlayarak 20 yıldan beri Saray’da Mali Müşavirlik yapmaktadır. Aynı zamanda 2015 yılından beri bağımsız denetçidir.

2002 yılında CHP’ye üye olarak akti̇f si̇yasete başlayan Ergene, 2009 yılında Saray Beledi̇ye Mecli̇s üyesi̇ seçilerek 5 yıl mecli̇s üyesi̇ olarak görev yaptı.
Atatürk’çü Düşünce Derneği̇ kurucu üyesi̇ olan Ergene, İki̇ dönem dernekte yöneti̇ci̇li̇k görevi̇nde bulundu. Saray Meslek Yüksekokulu Yaptırma Derneği̇ni̇nin kurucu başkanıdır ve bu görevi̇ halen sürdürmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk