DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2749412,85%
Tekirdağ
29°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ali Özen, “Halk kararını verdi. Bu iş bitti”

Ali Özen, “Halk kararını verdi. Bu iş bitti”

ABONE OL
Mart 28, 2019 18:18
Ali Özen, “Halk kararını verdi. Bu iş bitti”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen düzenlediği basın toplantında “Bu iş bitti. Halkımız kararını verdi” diye konuştu.

İlçe Teşkilat Binasında İyi Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş ile birlikte basın açıklaması gerçekleştiren Ali Özen, Saray halkının artık değişimden yana olduğunu ve bu seçimde kararını İyi Partiden, Ali Özen’den yana vereceğini söyledi.

“SARAY’IN ÇÖZÜMÜ KOLAY SORUNLARI VAR”
Basın açıklamasının ilk konuşmasını gerçekleştiren İyi Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, İyi Parti Saray Belediye Başkan Adayımız Ali Özen ile çıktığımız bu yolda son bir haftada zafere yakın olduğumuzu gördük ve bunu kamuoyu ile paylaşmak istedik. Bizler için çok önemli bir süreçti ve bu süreci başladığımız da hayal edilemeyecek noktalara getirdik. Çok iyi bir adayımız ve ekibimiz var. Elimizde son haftalarda yapılan anketlerden üç tane var. Sonuç kimsenin bildiği gibi değil. Sonuç bizden yana son üç ankettin en sonuncusunda arada ki farkta 3 puan önde olduğumuz görülüyor. Saray değişim istiyor. Saray bu sefer yüz derece kaynama noktasında işin köpürdüğünü görüyoruz. Saray çözümü kolay sorunları var. Allah kısmet ederse bu sorunları çözmek Ali Başkanımıza nasip olacak inşallah. Vatandaşlarımızın teveccühüne de çok teşekkür ediyoruz. Bize gösterdikleri sevgi selini duygularımız tarif edemem. İnşallah bu iş olacak. Saray değişimi Ali başkanımızla yaşayacak” diye konuştu.
“Başkan Buluş’un ardından konuşan Özen, “Tüm Saray halkına seçim sürecinde verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlere verdikleri güvenden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Önümüzde iki gün gibi kısa bir süre kaldı. Çalışmalarımız son dakikaya kadar sürecek. Çünkü biz yola inançlı bir şekilde seçimi kazanacağımız inancıyla çıktık. Bu inancımızda yanılmadığımızı çok sevdiğim Saray halkı bizlere bunu gösterdi. Bizlerde son saniyeye kadar çalışacağız” diye konuştu.

“BASIN EMEKÇİSİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Yerel basının önemi de değinen ve basın emekçilerine tarafsızlığından dolayı teşekkür eden Özen, “Her zaman ifade ettiğim bir gerçek var. Saray’da yerel basına her zaman hak ettiği değeri ben ve arkadaşlarım vermiştir. Bu seçim sürecinde tüm basın emekçisi kardeşlerime tarafsızlık ilkesini tam uygulayarak bizlere ve diğer aday arkadaşlarımıza gösterdikleri aynı mesafeden dolayı tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

“SEÇİMLERİNİN KADERİNİ BAYANLAR DEĞİŞTİRECEK”
Yıllardır yapılan seçimlerden farklı olarak bu seçimlerde insanların enerjisinin ve isteğinin çok fazla olduğunu belirten Özen, “Yıllardır seçimlere giriyoruz. İnan ki bu seçimde insanların gösterdiği enerji ve isteği bugüne kadar hiç rastlamadım. Özellikle bu 2019 seçimlerinin kaderini bayanlar değiştirecek. Çünkü bayanlardan inanılmaz bir katılım görüyorum. Siyasetin içine öyle bir girmişler ki. O kadar güzel sorular soruyorlar ki ben bile şaşırıyorum. Seçim çalışmalarında ziyaret ettiğimiz yerlerde inanılmaz bir ilgi ve alaka var. Tüm bayan kardeşlerime, ablalarıma huzurunuzda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“SARAY HALKININ DEĞİŞİME KARAR VERDİĞİNİ GÖRDÜM”
Seçim çalışmalarında insanlardan çok iyi bir ilgi gördüklerini belirten Özen, “İnsanlar bize inanıp, insanlar bize güvenip kapılarını açtılar. Bize ikramlarda bulundular. Geziler yaparken insanlar bizleri balkonlara çıkarak bizleri davet ettiler. Çok başarılı bir süreç yaşadık. Gerek mahallelerimizde gerekse Saray’ın içerisinde inanılmaz iltifatlar gördük. Bizler hiçbir ayrım yapmadan tüm halkımızı kucaklamaya çalıştık ve bunda da başarılı olduk. Biz gittiğimiz yerlerde sevgi gösterileriyle karşılaştık. Gittiğimiz her yerde şunu gözlemledim. 30 Yıldır siyasetin içerisindeyim 13 tane seçime girdim. Biz birazda bir arkadaşımızın bir vatandaşımızın yüzüne baktığımda neler hissettiğini görebilecek bir tecrübeye sahibim. İnanın ki o insanlarla karşılaştığımda, toklaştığımda o insanların yüzünde gördüğüm istek artık Saray halkının değişime karar verdiğini gördüm. Bunun önüne artık hiç kimse geçemez. Çünkü; yıllardır bir hizmet alamamazlık var, eksiklik var.

“İLK İŞİMİZ SARAY’IN DEĞERİNİ GERİ KAZANDIRMAK”
Saray’ın son yıllarda çok değer kaybettiğini ve kendisinin ekibiyle beraber ilk işinin bu kaybedilen değeri tekrar kazandırmak olduğunu belirten Özen, “Tüm gezdiğim yerlerle karşılaştırdığımda Saray’ın son on yılda çok değer kaybettiğini ve vizyonunu kaybettiğini gözlemledim ve insanlar bunu ifade ettiler. Ben de diyorum ki ilk işimiz ekip olarak ilçemizin kaybettiği bu değeri geri kazandırmak ve vizyonu yükseltmek olacak” dedi

“PROJELERİNDEN BAHSETTİ”
Konuşmasının devamında projelerin çok önemli olduğunu ve dışarıdan gelen insanların Saray’a girdiklerinde ben nasıl güzel bir yere geldim diyebilecekleri giriş çıkışlar ve meydanlarla işe başlayacaklarını belirterek projelerinden bahseden Özen, ”
İmar planlarının Saray’ın yapısına uygun şekilde yapılacağını söyleyen Ali Özen projelerini şöyle sürdürdü; kooperatifçilik, mezbaha, kapalı Pazar yeri, açık düğün salonları, soğuksu projesi, istihdam, üretim, spor kompleksleri, hoş geldin bebek, kadına öncelik, engelsiz hayat, iftar çadırları, yazlık sinema ve tiyatro, kütüphane, Büyükyoncalı Stad yenileme, her mahalleye basketbol sahası, klimalı durak, kapalı Pazar yeri, sıfır atık, psikolog ve hukuk danışmanlığı, çarşı yayalaştırma, balçık panayırı, kültür gezileri.
Ali Özen, kapalı Pazar yeri, mezbaha, engelsiz yaşam, kooperatifçilik, psikolog danışmanlığı her mahalleye açık düğün salonu gibi projelerin çok önemli olduğunu vurgularken, esnafa zarar verecek projelerden de uzak duracağını belirtti. Özen, son on yıldır soğuk hava deposunun, mezbahanın ve kültür merkezinin yıkılmasına ve yerine bir şey yapılmamasına dikkat çekerek “Bunlar yıkmaya gelmişler” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.
Başkan Adayı Özen, en büyük projesinin ise Belediye muhasebesini oturmak olduğunu vurgularken, şunları kaydetti; “Bizim Saray’a vereceğimiz en büyük hizmetlerden bir tanesi belediyenin muhasebesini oturtmak olacak. Ben iddia ediyorum şuan Saray Belediye Başkanı dahil personellerin belediyenin gerçek borcunu ve alacağı olduğunu bilmiyorlar. Bu yüzden ilk önce muhasebeyi oturtup israfı bitirerek, israfa giden paraları vatandaşımızın hizmeti için yatırımlara devam edeceğiz. Hiçbir zaman çalışanın işiyle oynamayacağız, mahallemizde yaşayan vatandaşların bir karış toprağını satmayacağız. Şeffaf, hesap sorulabilir, ayrıştırmayan, bütünleştiren herkesi bir çerçevede tutabilen bir şekilde Sarayımıza yıllardır o kaybedilmiş bütünleştiriciliği tekrar kazandıracağız.

“FUZULİ HARCAMALARI KESECEĞİZ”
Fuzuli harcamaları keseceğiz. İşte bazı arkadaşlar Ali Özen işçi çıkaracak diye konuşuyor bunlar tamamen karalama politikası, hayatımızda kimseyi işten çıkarmadık kimsenin aşına mani olmadık. Her yıl binlerce lira harcanıyor festivale. Her gittiğim yerde soruyorum bu festivalin Saray’a bir faydası var mı diye hiç kimse de bu güne kadar bir cevap vermedi.

“ADAY OLMAK EN DOĞAL HAKKIMDI”
Seçim zamanında üzücü şeylerle karşılaştım. Herkesin olduğu gibi benim de en doğal hakkımdı belediye başkan adayı olmak. Evet en son aday ben oldum nedenini de söyleyeyim. Bizim vatandaşımız adayların çoğuna güvenmediği için hepsine demiyorum çoğuna güvenmediği için aday arayışına gitmiştir, bu bunun için geldiler bize bu sorumluluğu yüklediler biz de bundan gurur duyduk aday olduk. Aday olmadan önce her seçim döneminde olduğu gibi bu işi çantada keklik görenler Ali Özen ve ekibi sahaya çıkınca baktılar ki bu iş değişiyor başladılar sataşmaya.

“ÇİRKİNLİK, ÇİRKEFLİK YAPTILAR”
Herkese soruyorum ben gidip kendi parti araçlarımı gidip onların partilerinin önüne bırakır mıyım? Bakın gidin aşağı da yine var inadına parti binamıza çekiyorlar araçlarını. Resimlerimizi yırttırdılar, sataştılar, küfür ettiler neler neler yaptılar. Ama başta eşim dostum tüm partili arkadaşlarım hep sağduyulu olduk kimsenin gazına gelmedik her ne kadar çirkinlik çirkeflik yapsalar da gelmeyeceğiz.
Resimlerimizi yırtarken fotoğraflıyoruz haklıymış gibi basın açıklaması yapıyorlar. Ya olabilir hata yaptık bir daha olmaz diyebilirsin ama onlar açıklama yaparak yavuz hırsız ev sahibini bastırır gibi bizim tepemize çıkmaya çalışıyorlar. Ama biz bu yola bunların olacağını bilerek çıktık ve toplantımızda herkesi uyardık, hele hele bugün ki gibi kaybettiklerini anladıklarında çirkefliklerini hepten arttıracaklar.

“MAFYA MISINIZ SİZ NESİNİZ?”
Akşam üç tane araba takip ediyor beni mafya mısınız siz? Nesiniz siz böyle bir terbiyesizlik var mı? Çağrıldığım eve benim ardımdan giderek baskı yapıyorlar ve her gün belediye çalışanlarına aba altından sopa gösteriyorlar. Sonra bazı arkadaşlar diyor ki niye hep bir kişiyi eleştiriyorsun. Ya ben muhalefetim, iktidardakini eleştireceğim, muhalefeti mi eleştireyim? Eğer ben onu eleştirmeyeceksem niye aday oldum ve bu parti niye aday çıkardı? Muhalefetin en doğal hakkı iktidarı eleştirmek. Ama hiçbir zaman onların çocukları, hanımları dostları hakkında onları rencide edecek bir kelimemi duyamazsınız. Ali Özen’le uğraştılar iki ay yok ne tutsalar elinde kalıyor. Sonra döndüler çocuklarımıza bir anne babanın çocuklarına iş araması iş bulması kadar doğal ne var? Tabi sen alışmışsın yıllardır işsizliğe bizde öyle bir şey yok. Çocuğumuza iş bulduk diye suçlu olduk. Tabi o da tutmadı baktım işte eşim pazarcıymış kardeşim, e kardeşim senin muhasebeci meclis üyen var kayıtlı olup olmadığını çok iyi bilir sor ona öyle bir şey varsa getir belgeyi sabah bırakacağımı söyledim.

“MADEM ÇOK İYİYDİ NEDEN ADAY OLDUN?”
Önümüzde iki gün daha var ben tahrik olmayacağım benim bu partiye ve herkese bir sorumluluğum var böyle davranmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Diğer arkadaşları da eleştiriyorum, madem yerel iktidarı eleştirmiyorsun neden aday oldun. Bu ülkede yöneticinin inancı ve cesareti olacak. Diğer arkadaşımın da cesareti yok her halde siyaset cesaret yürek işidir. 1 Nisan’da Saray’ı Saray gibi yapacak bir ekibimiz var çıkacağız 5 yılda ne dediysek projeleri hayata geçireceğiz. Hiç kimseyi ayrıştırmadan şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile bu inşalara hizmet edeceğiz. Vatandaşın ‘ne yapıyorsun başkan’ diyebilecek ama onun için senin halkın içinde olman lazım koltukta oturmakla olmaz. Son araştırma diğer partilerin de yaptığı araştırma da 4 puan öndeyiz bunun arttığını düşünüyorum. zaten arkadaşa bakıyorum kimi getirdilerse tutmadı. Onlarda fark etti belki toparlarız diye ama bu iş bitti halk kararını verdi.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk