DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2732691,26%
Tekirdağ
29°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ali Özen, “Saray’a verdiğiniz sözleri yerine getirin”
  • Saray Haber
  • Saray
  • Ali Özen, “Saray’a verdiğiniz sözleri yerine getirin”

Ali Özen, “Saray’a verdiğiniz sözleri yerine getirin”

ABONE OL
Kasım 26, 2019 09:42
Ali Özen, “Saray’a verdiğiniz sözleri yerine getirin”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saray Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen Pazar sabahı saat Saray Restaurantta düzenlediği kahvaltı programında yönetim kurulu üyelerini ve basın mensuplarını ağırladı.

Programda gerçekleştirdiği konuşmasının başında Suriye’de operasyon yapan Türk ordusuna başarılar dileyen Başkan Ali Özen, isim vermeden Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e sert bir dille yüklenerek, “30 Ağustos’ta çelenk koymayı unutan şahsın asli görevlerini unutup bize saldırmasını şiddetle kınıyorum. Esnaf Odasıyla uğraşacağınıza Saray’a verdiğiniz sözleri yerine getirin, ondan bizlerle uğraşın” diye konuştu.

“Anacığınızın evini tamir ettireceğinize prefabrik okul yaptırın”
Başkan Özen, “Saray Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Trakya’da birincidir. Asli görevlerini unutup esnafla uğraşan yerel yöneticilere tavsiyem Saray’a verdikleri sözleri yerine getirmeleri, bu insanlara olan vicdan, gönül ve maddi borçlarını ödemeleridir. Daha sonra Saray Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin iç işlerine karışmaya kalkarsınız. Bana göre en büyük bayram 30 Ağustos Zafer Bayramı’dır. 30 Ağustos olmasaydı ne Cumhuriyet Bayramı olurdu ne de biz bugün dini bayramlarımızı kutlayabilirdik. 30 Ağustos’ta çelenk koymayı unutan şahsın asli görevlerini unutup bize saldırmasını şiddetle kınıyorum. İlk önce görevini yapacaksın. Bugün Saray’da en büyük eksiğimiz okuldur. Çocuklarımız bir sürü farklı okulda perişan durumda. Saray’ı yönetenlere buradan sesleniyorum. Anacığınızın evini tamir ettireceğinize, gidin belediyenin boş arazisine prefabrik okul yapın. O okulu çocuklarımız 8 ay kullansın. 8 ay sonra adına sosyal tesis mi dersin veyahut da kendine karargah olarak mı hazırlarsın ben bilemem, orası sana kalsın” diye konuştu.

“Çek zinciri dik iki tane zabıta böyle bir şey olamaz”
Konuşmasının devamında , Saray Belediyesinin uyguladığı yayalaştırma çalışmaları hakkında esnaflardan çok sayıda şikayet aldıklarını belirten Özen, “Oda olarak bu çalışmanın örnekleri Malkara’da, Lüleburgaz’da ve Edirne’de inceledik. İnsanların o caddeleri tercih edebilmeleri için alt yapısından tut ışıklandırmasından tut, trafiğine kadar her şeyini hazırlamışlar ondan sonra trafiğe kapatmışlar bu güzel bir şey modern bir şey. Ama bizim Sarayımızda ne oldu? Çek zinciri dik iki tane zabıta böyle bir şey olamaz. İlk önce orada ki insanların kira verdiğini istihdam yarattığını esnafın zor durumda olduğunu dile getirdik. Muhtemelen diğer işlemleri de diğer arkadaşlarımız yapar” dedi.

“Hiçbir zaman bir esnaf üyemizin soyadına bakıp da kredi vermedik”
Herkesin en doğal hakkı olan seçme ve seçilme hakkını kullandığını belirterek seçimlerde aday olduğunu belirten Özen, “Seçime girdik, seçimi kaybettikten sonra hiçbir şekilde saldırılar durmadı. Saray’a yeni gelen bir arkadaş bizleri gidip şikayet etti. 3 Ay süresince eşimden tutun da çoluk çocuğuma kadar herkes gidip mahkemelerde ifade verdi. 2 Yıl önce Saray’a gelmiş bir arkadaşın benim kardeşimin karısının veya ağabeyimin ismini bilmesi mümkün bile değil. İşte mevcut yerelde oturan arkadaşlarımızın Mart aylarında yaptığı eleştirilerin aynısı savcılığa gidilerek dilekçe verilmiş. Ali Özen akrabalarına faizsiz kredi veriyor, yandaşlarına kredi veriyor diye dilekçe verilmiş. Böyle bir şey yok sadece çocuğum kredi kullanmıştır. O da öğretim görevlisi olduktan sonra kredisini kapatmıştı. Özen soyadı taşıyan başka hiç kimse kredi kullanmamıştır. Diğer bir suçlamada yandaşlarıma kredi veriyormuşum. Arkadaşlar 12 yıldır görev yapıyoruz. Biz hiçbir zaman bir esnaf üyemizin soyadına bakıp da kredi vermedik. Bize esnaf şartlarını yerine getiren, vergi mükellefi olan herkese kredi verdik. Bunlar bizim arkadaşımız, akrabalarımız da olabilir. Arkadaşız diye, arkadaşlarımıza kredi mi vermeyeceğiz. Böyle bir şey yok. Yasada akrabana, eşine, dostuna kredi veremezsin diye bir madde yok. Onun için biz kuralların dışında hiçbir zaman hareket etmedik, az önce bahsettim yarında etmeyeceğiz. Bunu da herkes bilsin. Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Trakya’da birinci sıradadır. Odamız Tekirdağ’ın 34 odası içerisinde bir numaradır. Kendileri asli görevlerini unutup esnaflarla uğraşmaktansa ilk önce bu arkadaşlar tavsiyemiz Saray’a verdikleri sözleri yerine getirmeleri, bu insanlara olan vicdan, gönül ve maddi borçlarını ödemeleridir. Daha sonra Saray Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin iç işlerine karışmaya kalkarsınız” dedi.

“Çelenk koymayı unutanların bize saldırmasını şiddetle kınıyorum”
Özen, 30 Ağustos’ta çelenk koymayı unutan şahısların asli görevlerini unutup bize saldırmasını şiddetle kınadıklarını belirterek, “Bana göre en büyük bayram 30 Ağustos Zafer Bayramı’dır. Kurtuluş savaşını Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirmeseydi ne Cumhuriyet olurdu, ne Kurban Bayramı, ne de Ramazan Bayramı olurdu. 30 Ağustos’ta çelenk koymayı unutan şahısların asli görevlerini unutup bize saldırmasını şiddetle kınıyorum. İlk önce görevini yapacaksın. Bugün Saray’da en büyük eksiğimiz okuldur. Çocuklarımız bir sürü farklı okulda perişan durumda. Saray’ı yönetenlere buradan sesleniyorum. Anacığınızın evini tamir edeceğinize, gidin belediyenin bir tane boş arsasına prefabrik okul yapın. O okulu bu öğrenciler 8 ay kullansın. 8 ay sonra adına sosyal tesis mi dersin, bilmem ne tesis mi dersim veyahut da kendine karargah olarak mı hazırlarsın ben bilemem, orası sana kalsın. Onun için ben şunu rica ediyorum. Saray hepimizin Saray’ı. Evlatlarımızın bizim geleceğimiz. Biz kimseyle kavga etmeden sadece ve sadece görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Saray söz konusu olduğunda her zaman her yerde maddi ve manevi olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Yeni yapılacak okullarda 12 yıldır eğitime her zaman destek verdik. Saray’a yeni yapılacak okullara her türlü maddi desteği de sağlamaya hazırız. Odamız ve kooperatifimiz çok güçlü durumda. Bugün kooperatifimizin 5, odamızın 10 milyon parası var. Bizler Saray için elimizi taşın altına koyacağımız zaman maddiyat söz konusu değil. Sizlerle birlikte bu işi 12 yıldır adam gibi yönetiyoruz. Hiçbir zaman kendimizi ağlama duvarı yapmadık. Geçmişimize hiç kir atmadık. Geçmiş dönemlerde görev yapan arkadaşlarımıza da kir atmadık. Onlar o gün ki şartlarda bunları yapmışlar. Bizler daha iyisini yapmak için aday olduk ve bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum ve bu başarılarımız da kesinlikle devam edecektir” diye konuştu.

“İktidar partisi temsilcileri de uykuya yatmış durumdalar”
Konuşmasının devamında Kapalı Pazar Yerini ve Mezbahayı gündeme getiren Balkan Özen, “Ağzımızda tüy bitti 10 yıldır Kapalı Pazar Yeri yapın demekten. Para mı yok, gelin biz vereceğiz, vallahi de vereceğiz billahi de vereceğiz. Biz bunu Sayın Nazmi Çoban döneminde de dile getirdik, gelin kardeşim paranız yok biz vereceğiz diye. Belediyeler artık hayvan pazarlarının üstünü kapatıyor. Saray’da insanlarımızın alışveriş yaptığı, ticaret yaptığı alanı bir türlü kapatamadık. Aynı şekilde mezbaha. Ha yapıldı ha yapılacak derken yıllar geçti. Esnafımızın mağduriyetini bir türlü gideremediler. Saray hepimizin Saray’ı. Diğer ilçelere gittiğim zaman yapılan hizmetleri görünce Saray adına üzülüyorum. Bunları bizden önce dile getirmesi gereken kurumlar var. Onlar bunları dile getirmeliler. Gördüğüm kadarıyla da iktidar partisi temsilcileri de uykuya yatmış durumdalar. Önümüzde kış, uyanırlar mı uyanmazlar mı bilemiyoruz tabi” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk