DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 270617-0,68%
Tekirdağ
28°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başakşehir Okulları Ağaç Kardeşliği için adım adım iyiliğe koşacak
  • Saray Haber
  • Eğitim
  • Başakşehir Okulları Ağaç Kardeşliği için adım adım iyiliğe koşacak

Başakşehir Okulları Ağaç Kardeşliği için adım adım iyiliğe koşacak

ABONE OL
Kasım 3, 2020 08:16
Başakşehir Okulları Ağaç Kardeşliği için adım adım iyiliğe koşacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TEMA Çerkezköy sorumlusu Nilüfer Ceylan’ın desteği ile Başakşehir Okullarında yürütülen projede, öğretmenlerden oluşan takım 7-8 Kasım tarihinde İstanbul M-2020-TEMA VAKFI – Ağaç Kardeşliği Projesi için iyilik peşinde koşacak.

TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve çocuklar için oluşturacağı Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı’yla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Projeye destek sağlayan Başakşehir Ailesi öğretmenleri kampanyaya neden destek sağladığını şu sözlerle açıkladı: “Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında adım adım koşuyoruz. Ormanlar, bir milletin akciğerleridir. Ormanın olduğu yer oksijen, oksijenin olduğu yerde hayat olur. Bir milletin çocuklarına bırakabileceği en büyük miras, ormanlardır. Her insanın yüreğinde taşıması gereken ilk sevgilerden birisi ağaç sevgisi olmalıdır. Ağaç sevgisi demek, insan sevgisi demektir. Thorton Niven’in de dediği gibi ‘“Ağaç dikmek, yapabileceğimiz şeyler arasında bencillikten en uzak olanıdır. Dünyaya çocuk getirmekten de saf bir eylemdir o.’’Bizler de okulumuz olarak doğa sevgisi ve çocuk sevgisini bir araya getirerek bu kampanyaya destek oluyoruz, farkındalık yaratmak için bu maratonda 10 km koşuyoruz!”

Takım Kaptanı olarak projenin başında yer alan, İlkokul Müdürü Kıvanç Dizman’da şu sözleri ile bilgilendirme yaptı; “26 Ekim’den itibaren takımımız etkin bir kampanya yürütmektedir. Kampanyanın ikinci haftasına girerken 204 Kurumsal Takım arasında koşucu sayımız ve ulaştığımız bağışçı sayısı ile ilk 10 Takım arasındayız. Topladığımız bağış ile bugün itibariyle yaklaşık 60 çocuğumuzun TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği Projesinden faydalanmasına aracılık ediyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencileri için iyilik peşinde yorulmadan adım atarken velilerimiz, ailelerimiz, dostlarımız da küçük bağışları ile bizlere destek oluyor.23 Kasım’a kadar devam edecek bağış kampanyasında şimdiden bizlere destek olan ve olmaya devam eden tüm doğasever dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. ”dedi.
Dizman; “Bağışta bulunup destek olmak isteyen tüm yöre halkımız aşağıdaki linkten ve okulumuza 444 03 05 telefon numarası ile ulaşarak projeye katkı sağlayabilir” dedi.

TEMA Bağış Adresi: http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC65141

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk