DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 270144-0,51%
Tekirdağ
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başakşehir Okulları’ndan 3 Boyutlu Destek

Başakşehir Okulları’ndan 3 Boyutlu Destek

ABONE OL
Nisan 12, 2020 14:07
Başakşehir Okulları’ndan 3 Boyutlu Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özel Başakşehir Okulları Koronavirüs salgını sürecinde fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarına destek olabilmek amacıyla siperlik maske üretimi başlattı.

Coronavirüs (COVID-19) her geçen gün daha fazla insanı etkilemeye davam ediyor. Sağlık çalışanlarının Coronavirüs salgınından toplumun geri kalanından daha fazla etkilediğini vurgulayan Başakşehir Okulları Atölye Koordinatörü Fatih ÇAKAR; MAKER – ROBOTİK Atölyemiz bünyesinde sahip olduğumuz 3 boyutlu yazıcılarımız ile medikal parçalara, araç ve gereçlere ihtiyaç duyan hastaneleri desteklemek ve kişisel korunma ihtiyacına 3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile cevap verebilmek için COVID-19 ile Mücadelede Kolektif Üretim Hareketi’yle üretime başladık. 3 boyutlu yazıcı kullanıcıları olarak koruyucu siperin plastik aksamını üretiyoruz. Bu maskenin 2 plastik parçası bulunuyor. Ürettiğimizin plastik parçanın üzerine steril edilebilir şeffaf asetat malzeme takılıyor. Bu şekilde hastayla birebir muhatap olan sağlıkçıların yüzlerinin tamamını önden gelecek etkilere karşı koruyor. Sağlık çalışanlarımızla hastanın arasında nefes temasını önleyecek şeffaf bir duvar çekilerek maskeye göre daha ileri seviye bir koruma sağlanmış oluyor.

Bu salgın devam ettiği müddetçe üretimlere ara vermeyeceklerini belirten Fatih Çakar, başta ülkemiz olmak üzere kısa zamanda tüm dünyanın bu salgın felaketinden kurtulmasını temenni ediyoruz dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk