DOLAR 13,59810.41%
EURO 15,41890.54%
ALTIN 790,610,17
BITCOIN 568500-0,76%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Akand: “Devletin verdiği kararı devletin kurum temsilcileri tanımazdan geldi”
  • Saray Haber
  • Saray
  • Başkan Akand: “Devletin verdiği kararı devletin kurum temsilcileri tanımazdan geldi”

Başkan Akand: “Devletin verdiği kararı devletin kurum temsilcileri tanımazdan geldi”

ABONE OL
Aralık 30, 2021 13:47
Başkan Akand: “Devletin verdiği kararı devletin kurum temsilcileri tanımazdan geldi”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Çerkezköy’de kurulan S.S. 162 Nolu Çerkezköy Zirve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine mahkeme kararına rağmen UKOME’den 30 Adet Plaka tahsisine SS.46 No’lu Saray Kale Birlik Kooperatifi Başkanı Gökay Akand, “Devletin verdiği kararı devletin kurum temsilcileri tanımazdan geldi” diyerek sert tepki gösterdi.

2019 Yılında Çerkezköy’de kurulan ve başkanlığını Ali Kosuva’nın yaptığı ve 30 üyesinin arasında AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş ve Ak Parti Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldız’ın da bulunduğu S.S. 162 Nolu Çerkezköy Zirve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine 2019 Yılında UKOME tarafından 30 Adet Çerkezköy – Süleymanpaşa hattı için M Plaka tahsis edilmiş 2020 Yılında da çalışmaya başlamıştı. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As sürecin 2010 yılından bu yana sürdüğünü ve 10 yılın ardından nihayete erdiğini belirtmişti. SS.46 No’lu Saray Kale Birlik Kooperatifi’de UKOME’nin verdiği plaka tahsis kararını yargıya taşıyarak durdurulmasını talep etmiş ve mahkeme plaka tahsisini haksız bularak kararın durdurulmasını hükmetmişti.

Bugün yapılan UKOME toplantısında 15 kurum komisyonu üyesi ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın evet ve 12 belediye temsilcisinin hayır oyuyla mahkeme kararına rağmen komisyondan geçti. UKOME’nin komisyondan geçen kararına sert tepki gösteren SS.46 No’lu Saray Kale Birlik Kooperatifi Başkanı Gökay Akand, evet oyu veren komisyon üyelerinin siyasi karar verdiğini ve kararın rant kararı olduğunu belirterek, “Devletin Verdiği Kararı Devletin Kurum Temsilcileri Tanımazdan Geldi! Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin hukuka aykırı olarak verdiği 30 adet M plakanın iptali için açmış olduğumuz davayı tarafımız kazandı. Bugün yapılan UKOME toplantısında Devletimizin kurum temsilcileri devletimizin vermiş olduğu mahkeme kararını tanımayarak 15 evet 12 Belediye temsilcilerinin hayır oyuna karşı mahkeme kararını tanımamıştır. Çünkü 30 adet M plaka sahipleri arasında Çerkezköy AKP İlçe başkanı ve Çerkezköy AKP meclis üyesinin de hakkı vardır. Kamuoyuna duyurulur” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk