DOLAR 13,42320.31%
EURO 15,21710.42%
ALTIN 791,460,20
BITCOIN 521063-7,24%
Tekirdağ

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Çebi’den Öldürülen Gazeteciler Günü Mesajı

Başkan Çebi’den Öldürülen Gazeteciler Günü Mesajı

ABONE OL
Temmuz 26, 2021 15:35
Başkan Çebi’den Öldürülen Gazeteciler Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi 6 Nisan Öldürülen Gazeteciler Günü’nde açıklamalarda bulundu.

Başkan Çebi, “Basın özgürlüğü ve farklı seslere olan tahammül seviyesi gün geçtikçe azalıyor. Çıkan farklı sesleri susturmaya çalışmak, gazetecilere hapsetmek ve onlarca dava ile sindirmeye çalışmak bu ülkede yapılan yanlışları kapatmıyor.
Mevcut hükümetin mutlak suretle basını özgürleştirme ve günümüz şartlarına uygun bir model çalışması içine girmesi gerekirken, baskıcı uygulamalarla yıpratıyor ve havuz medyasıyla halka dayatma haberler veriyor olmasını DEVA Partisi olarak doğru bulmuyoruz. Özgür ve tarafsız basının doğruları yazması için DEVA Partisi olarak basın emekçilerimizin sonuna kadar destekçisiyiz. Başta ilk basın şehidimiz Hasan Fehmi bey olmak üzere, yaşamını doğrunun peşinde koşarken kaybeden tüm basın şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Ne olmuştu?
Yazı işleri müdürü ve başyazarı olduğu Serbesti Gazetesi’ndeki yazılarında İttihat ve Terakki yönetimini sert bir dille eleştiren gazeteci, 6 Nisan 1909 günü vurularak öldürülmüş ve Türkiye’de ilk basın şehidi olarak tarihe geçmiştir. Öldürüldüğü 6 Nisan günü, Türkiye’de “Öldürülen Gazeteciler Günü” olarak kabul edilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk