DOLAR 13,45860.07%
EURO 15,25800.01%
ALTIN 793,17-0,25
BITCOIN 561921-1,88%
Tekirdağ

AÇIK

06:49

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Çoban Basın Mensuplarıyla Yemekte Buluştu

Başkan Çoban Basın Mensuplarıyla Yemekte Buluştu

ABONE OL
Ağustos 14, 2015 13:51
Başkan Çoban Basın Mensuplarıyla Yemekte Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Basın mensuplarıyla Pazartesi günü öğle yemeğinde bir araya gelen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray’a yapılması planlanan yatırımlar ve sosyal projeler ile önemli açıklamalarda bulundu.
Konuşmasına başlamadan önce son günlerde yaşanan terör olaylarından dolayı ülkenin zor günler geçirdiğini ve teröre karşı birlik ve beraberlik içinde bulunulması gerektiğini ifade eden Başkan Çoban, İlçeye yapılan yatırımlar ve devam eden projeler hakkında bilgiler vererek “Saray’ımızın sorunlarını tek tek çözüyoruz” dedi.
Konuşmasına şu şekilde devam eden Çoban “Pazartesi günü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak Başkanlığında gerçekleşen toplantıda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin ilçemize yapacağı yatırımlar ve çalışmaları İle ilgili görüşmeler yaptık. İlçe Belediyemiz bundan önceki dönemde kendi hizmet sınırları içerisinde çalışmalarını sürdürüyordu. Yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğini alarak çalışmalarına ve yatırımlarına daha da güçlenerek devam ediyor. Bu toplantımızda 2015 yılında devam edecek çalışmalarımızı ve 2016 yılı için planlanan yatırımlarımızı konuştuk.
KÜLTÜR MERKEZİ VE GENÇLİK KOMPLEKSİ YAPILACAK
İlçemize yapılacak olan Kültür Merkezi ve Gençlik Kompleksinin, Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2015 yılı yatırım planına alınmasının müjdesini veriyoruz. Tiyatrosu, sinema salonları, fuaye ve sergi salonları, nikah ve düğün salonları ile ilçemiz ihtiyacı olan hak ettiği Kültür Merkezine nihayet kavuşacak.
YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
2016 yatırımları içerisinde gerçekleşecek olan diğer önemli projemizde ‘ Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’ projesi en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunulacaktır.
SARAY OTOGAR PROJESİ
Büyükşehir Belediyesinin ilçemize yapacağı yatırımların bazıları,
11 İlçe 11 Okul kapsamında Okul projesi, Saray Otogar projesi, Et Kombinesi (Mezbaha) projesi, Mesire Alanları düzenleme, Gölet yapımı projesi , büyükbaş ve küçükbaş hayvan desteği, Mevcut Katı Atıkların Saray’dan aktarılması Ocak 2016 tarihinden itibaren ilçemizden kaldırılarak Büyük şehir tarafından lisanslı toplama merkezine alınacağı görüşüldü.
HAFRİYAT DÖKÜM ALANI PROJESİ
Hafriyat döküm alanı projesi , Sahil bölgesi temizlik ve düzenleme çalışması, Veteriner hizmetleri ve mezarlık düzenleme çalışmaları, Toplu taşıma hizmetleri ve İlçe merkezinde 2 adet kavşak yapımı, Cami, Okul ve Köprülerin restorasyonu ve düzenleme çalışmaları, Park Rekreasyon Alanı projemizin ihalesi tamamlanmış olup 6 adet park yapımı ve mevcut parkların düzenlemesi çalışmaları, Yapılan ihale sonucu DSİ tarafından yapılacak olan Galata Deresi ıslahından sonra ilçemize Büyük şehir Belediyesi ile birlikte park ve yürüyüş yolu yapım çalışması” Dedi.
SARAY ÇÖPLÜĞÜ KAPATILACAK
Başkan Çoban son günlerde basına yansıyan Kapaklı’ nın çöpünün Saray’a dökülmesi konusuna açıklık getirerek “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’la konuyu görüştük kendisine Saray çöplüğü Saray’ın su kaynaklarına ve Ergene Deresine oldukça yakın bir noktada olduğunu bu durumun içme suyu kaynakları ve ergene nehrini tehdit ettiğini, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı dahilinde çöplüğün bulunduğu yerden kaldırılmasının gerektiğini ve Kapaklı’nın çöpünün Saray’a dökülmesinin yanlış olduğunu, çöplüğün kapatılması gerektiğini ifade ettik. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak konuyla yakından ilgilenerek, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na gerekli talimatları verdi. Bu yılsonu Saray çöplüğü kapatılacak. Saray’ın çöpü Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekirdağ’ın bir başka ilçesinde belirlenen ve burada kurulacak olan katı atık ayrıştırma tesislerine dökülecektir.” dedi.
İKİ YIL İÇİNDE SARAY’DA SU, KANALİZASYON VE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK
Yapımı devam etmekte olan projeler hakkında da kısa açıklamalar yapan Saray Belediye Başkanı Çoban, ” Ben ve Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımız önemli kararlara imza atarak Saray tarihinin en önemli projeleri olan Kanalizasyon ve Su Hattı Projelerini başlattık, ayrıca ilçemizde doğalgaz çalışmalarının Nisan 2016’da başlatılması için Gazdaş’la mutabakata vardık. İki yıl içinde Saray’da su, kanalizasyon ve doğalgaz çalışmaları tamamlanacak, Sarayımız gerek altyapısı gerekse üst yapısı ile örnek bir kent haline gelecektir” diye konuştu.

IMG_3758

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk