DOLAR 13,6374-0.12%
EURO 15,1901-0.31%
ALTIN 783,40-0,58
BITCOIN 5001370,79%
Tekirdağ

AZ BULUTLU

15:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Başkan Yaman, “Saray Belediyesi Sınıfta Kaldı”

Başkan Yaman, “Saray Belediyesi Sınıfta Kaldı”

ABONE OL
Mart 31, 2016 19:24
Başkan Yaman, “Saray Belediyesi Sınıfta Kaldı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Saray İlçe Teşkilatında düzenlenen basın açıklamasında Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin iki yıllık süre zarfında yaptığı icraatlar masaya yatırıldı.

30.03.2016 Tarihinde Saat: 16.00’da ilçe teşkilatında düzenlenen basın açıklamasında Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın 2014 yerel seçimlerinde yapmış olduğu seçim vaatlerini değerlendiren Ak Parti Saray İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri, Bizim amacımız Belediyeyi yerden yere vurmak değil, amacımız halkımızı bilgilendirmek dediler.

“Çizmenin içerisinde Yaşanır mı? Faik!”
Basın açıklamasına elindeki kazılan çukurlara düşmüş ticari araçların fotoğraflarını göstererek başlayan Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksel “Görüyorsunuz bu fotoğraftaki araçlar normal araç değil, bunlar şoförleri de normal şoför değil bunlar ticari araçlar şoförleri de profesyonel şoför. Bunlar dahi bu kazılan yollarda çukurlara düşüyorlarsa normal şoförler ne yapsın” dedi. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret ederek çizme hediye ettiğini, Başkan Albayrak’ın da Başkan Akçay’a bir çift çorap hediye ederek 6 ay sonra bu yollarda bu çoraplarla gezebileceksiniz dediğini ifade eden Yüksel, “Bekleyeceğiz ve göreceğiz” dedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’de vergi gelirlerinin %2,5 ini aldığını ifade eden Yüksel “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kasası para ile dolu, ancak bunlar bu paranın nasıl harcanacağını, nasıl kullanılacağını bilmiyorlar. Bunlarda profesyonel Belediyecilik anlayışı olmadığını gördük. Yönetim ve Stratejiden habersizler” dedi. Mehmet Yüksel konuşmasının devamında Misvak Mizah Dergisinin yayınladığı bir karikatürü gösterip “Çizmenin içerisinde Yaşanır mı? Faik!” diyerek sözlerini bitirdi.

IMG_7497
“Saray Belediyesi adeta batmış durumda kasa boş”
Basın açıklamasında söz alan Ak Parti Saray Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Gürkan Kesim, Saray Belediyesinin kötü bir personel politikası olduğunu, Belediye personelinin fazlasıyla olduğunu ancak bu personelin yeteneksiz olduğunu ifade ederek “Belediyeye iller bankasından gelen para yetmiyor. Parayı düzgün kullanamıyorlar, personelin maaşlarını ödemekte güçlük çekiyorlar. Para yetmediği için de Gayrimenkullerimizi ipotek verip kredi kullanıyorlar yani çocuklarımızın geleceğini ipotek veriyorlar, işe göre adam değil, adama göre iş veriyorlar. Saray Belediyesi adeta batmış durumda kasa boş. Bizlere Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri olarak hiçbir komisyonda yer vermediler. Kendini sosyal demokrat olarak tanıtan bir Belediye Başkanına yakışmıyor. Bizleri komisyonlara almayıp bizden neleri gizliyorlar? bu yüzden komisyonlar hakkında fikir sahibi olamıyoruz, işin ilginç tarafı ise MHP ‘li Belediye Meclis üyeleri de bunlara destek veriyor. Temsilde ki adalet konusun da yalnız bırakıldık. MHP ve CHP’li üyeler anlamsız bir ittifak içindeler. Komisyonlara alınmadığımız için idare mahkemesine başvurduk. Hakkımızı, vatandaşımızın hakkını sonuna kadar savunacağız.” dedi.

“Revizyon planları vatandaşımızın beklentilerini karşılayacak bir plan değil”
Gürkan Kesim’in ardından söz alan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ertan İnanç, olması gereken ve olmayan konularla alakalı olarak söz aldığını belirterek “Mecliste söz sahibi olamıyoruz. Belediyenin işçi politikası yok 150 personelle yapılması gereken işler 300 personel ile yapılıyor ve işçi maaşlarını ödeyemiyorlar. İlçemizin durumu ortada, yollarımız ortada, dışarıda adeta espri konusu olduk. Ak Partili Belediyeler ile Chp’li belediyeleri bi karşılaştırın arada ki farkı göreceksiniz. Burada insanlarımız bir inşaat ruhsatını almak için 3,5 ay bekliyorlar. Gidin görün başka yerlerde 2-3 gün içerisinde veriliyor, neden? çünkü belediyede yetkisiz ve işi bilmeyen insanlar çalışıyor. Vatandaşımızın işini kolaylaştırması gereken belediye daha çok vatandaşımızı zora sokuyor.” dedi. Saray Belediyesinin yaptırdığı revizyon planlarının da hiç bir şey vermediğini beklentileri karşılayacak bir plan olmadığını belirtip “Revizyon planları vatandaşımızın beklentilerini karşılayacak bir plan değil. İmar ile ilgili daha önemli daha ciddi adımlar atılmalı. Bizler vatandaşımızın hakkını sonuna kadar savunuyoruz ve savunmaya devam edeceğiz” dedi.

IMG_7503

“Devlet Saray’a Büyükşehir Belediyesinden Daha Fazla Yatırım Yapıyor”
Meclis üyelerinin ardından son değerlendirme AK Parti Saray İlçe Başkanı Özkan Yaman tarafından gerçekleştirildi. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın seçim vaatlerinin bulunduğu kitapçığı eline alarak konuşmasını gerçekleştiren Özkan Yaman geçen iki yıllık sürede vaat edilen 47 projeden hiçbirinin hayata geçirilemediği açıkladı. Hükümetin oy alamadığı Saray’a yatırım yapmadığı gibi yanlış bir algının olduğunu belirten Özkan Yaman, “Maalesef hükümet oy alamadığı için Saray’a yatırım yapmıyor gibi yanlış bir algı var. Büyükşehir belediyesinin 2016 – 2019 yıllarını kapsayan dönemde Saray için ayırdığı yatırım bedeli 36.6 Milyon TL. DSİ’nin Saray’a 1.5 sene içerisinde gerçekleştirilecek ıslah çalışması kapsamında Saray’a yapacağı yatırım 25 Milyon TL, yapımı bitme noktasına gelen Saray Devlet Hastanesi’nin inşaat bedeli 17 Milyon TL. Sadece iki yatırımı toplasak Büyükşehir Belediyesinin yatırım bedelini geçiyor. Hükümetimiz Saray’a gerek özeni gösteriyor, bunun bilinmesi lazım. Saray’ın temel anlamda neye ihtiyacı varsa yapılıyor. Çayla yolu üzerinde bitmiş durumda olan arıtma tesisi DSİ tarafından yapıldı. Arıtma tesisi ve dere ıslahı büyükşehir belediyesi tarafından yapılması gereken yatırımlardı ancak bunları da devlet yaptı. Şuanda yapılan altyapı çalışmasının dahil yarısı devlet tarafından karşılanıyor. Ancak görmek istenilen Saray’ın içindeki güzellikler, bunlarda belediyenin görevi” dedi.

27 yıldır süren CHP yönetiminde dönüp geriye baktığınızda eller tutulur bir yatırım olmadığını belirten Yaman, “CHP’li belediyeler geçen hizmet sürelerine rağmen Saray’a kalıcı bir yatırım kazandıramadılar. Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanımıza yaptığımız ziyarette parti olarak belediyenin yapacağı yatırımlarda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirttik. Ancak geçen süreye rağmen Saray Belediyesi bizden bir istekte bulunmadı. O kadar çok başarılı olduklarını inanıyorlar ki, sonuçları hep birlikte yaşamak sorunda kalıyoruz.Kaldırımda yürümeye kalksak yürüyemiyoruz, yolda gitmeye kalksak gidemiyoruz” dedi.

“Saray Belediyesi Sınıfta Kaldı”
Geçtiğimiz 2 yıllık dönemde Saray Belediyesi’nin sınıfta kaldığını belirten Özkan Yaman, “2 yıl içinde yaşanılan sorunlar ortada. Saray Belediyesi sınıfta kalmıştır ve halka hizmet edememiştir. Her türlü sorunda sorumluluğu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne atarak sorumluluktan uzak durmuşlardır. İnşallah seçim döneminde vatandaşlarımız bugünleri unutmayacak ve kararını ona göre verecektir. Halkımız performansı yüksek, hizmet eden bir belediye istiyorsa önümüzdeki dönem AK Parti’ye görev vermelidir. Bir sefer dahi olsa bunu denemek zorundalar. Saray’ı kurtarmamızın tek yolu AK Parti belediyeciliğidir” dedi.

“5 tane çamaşır makinesi alıp hizmete açamadılar”
Açıklamalarına Nazmi Çoban’ın seçim döneminde bulunduğu vaatlerle devam eden Özkan Yaman, “Belediye Başkanı Nazmi Çoban seçim döneminde 47 vaat içeren bir kitapçık yayınlamıştı. Bugün baktığımız da geçen iki yıllık süreye rağmen 47 vaatten bir tanesi dahi gerçekleştirilememiş durumda. Seçim vaatleri arasında yer alan çamaşırhaneyi dahi 5 tane çamaşır makinesi alarak hizmete açamadılar. Kapalı Pazar yeri ve yeni otogar vaat ettiler, geçen süreye rağmen bırakın çalışmayı ortada projeleri dahi yok. Muhtar evleri kuracaklardı o da olmadı. Pazarcık Mahallesi muhtarlığı hala kahvede hizmet vermeye çalışmakta. Muhtarın talebine rağmen herhangi bir yer verilmedi. Sözlerimi şu ifadeler ile tamamlamak istiyorum, “Ağzında yoksa maske Saray’da içine nefes çekme.”

“Kapaklı Saray Yolunun Yapımı Başladı”
Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özkan Yaman Kapaklı Saray yolunun gündeme getirilmesi üzerine, “Yolun bitirilememesinde ki sebep yüklenici firmaların işi bitirememesiydi. Çabalarımız sonunda geçtiğimiz yıl yolun üstü geçici olarak asfaltla kaplandı. İhaleyi alan firma yapım çalışmasına Kapaklı’dan başladı, inşallah bu yaz sonuna kadar Kapaklı Saray yolunun büyük kısmı tamamlanacak” dedi.

Soru cevap kısmının ardından toplantı sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (5)
 • kayra

  görende sanacak yol yapıyorlar 😀 ne chp ne akp saray’da hepsi üçkağıtçı

 • cenk

  En azından birseyler yaplmaya calısılıyor, sizin gibi satıp savmıyorlar ne varsa sattınız,ülkede terör bitecekti ne oldu? Siz gidip kendinizi sorgulayın insanları kandırmayın ,saray böyle kalsada olur,bizim sarayımız sizin saray gibi olamaz zaten…

 • koray

  CHP MHP itifak halindeymiş. Bunlar saf dışı kalmış. Siz olsanız kimseyi almaz gizli kapaklı yaparsınız herşeyi en azından adamlar başka partiyi kabul etmiş.

 • ahmet uzer

  kapaklı saray yolu yapımına nereden başlanmış bilen gören varmı

  • serkan

   Kapaklı GO petrolün orda bi toprak yığını var olabilir mi acaba? 🙂


HIZLI YORUM YAP
rk
rk