DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2695220,71%
Tekirdağ
29°

AÇIK

03:47

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yalçın, “Böyle kriz görmedik”

Yalçın, “Böyle kriz görmedik”

ABONE OL
Şubat 19, 2020 08:41
Yalçın, “Böyle kriz görmedik”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Tekirdağ il Ekonomik işler Başkanı Tunç Yalçın gerçekleştirdiği yazılı basın açıklamasında “Böyle kriz görmedik. Ekonomide mutlu bir tablo çizmeye çalışıyorlar” dedi.

“İŞ DÜNYASINDAN FERYATLAR YÜKSELİYOR”
Ekonomiyi yönlendirenlerin pembe tablo çizdiklerini belirten Yalçın, “Ekonomiyi yönlendirenler daha doğrusu yönlendirdiklerini sananlar istedikleri kadar ileriye yönelik pembe tablolar çizsinler ve ekonominin “iyiye doğru gittiğini” iddia etsinler, onlar böyle mutluluk tabloları çizmeye gayret gösterirken iş dünyasından feryatlar yükseliyor ve “Bundan daha büyük kriz görmedik” deniliyor. Burada kime inanmamız gerekir? Mutluluk tabloları çizmeye gayret gösterenlere mi yoksa “böyle kriz görmedik” diye feryat edenlere mi? Evet, bu noktada Nasrettin hocamızı hatırlamamak ve hayırla yâd etmemek mümkün mü? Hani bir komşusu hocadan merkebini istemiş de hoca vermemek için yok demişti ya! Tam da bu sırada merkep içeriden anırmaya başlayınca komşusu Hocaya manidar manidar bakmıştı ya!
Hoca da, “Bana mı inanıyorsun merkebe mi” diye sormuştu ya! Şimdi de durum aynen öyle!
Ekonomiyi yönlendirenler daha doğrusu yönlendirdiklerini sananlar pembe tablolar çizmeye çalışıyorlar. Ama iş âleminden yükselen ekonomik feryatlar bu çizilmeye çalışılan pembe tabloları kapkara hale sokuveriyor. Yani piyasanın ekonomik verileri aynen hoca merhumun zamansız anıran merkebi gibi ekonominin iyiye gittiğini iddia edenleri tekzip ediyor.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İFLASLAR VE KONKORDATOLAR YAŞANACAK”
İktidar ekonomi iyi, iyiye gidiyor diyor. Ancak piyasa bunu hemen yalanlıyor. Yüzlerce AVM’nin açmazda olduğu gözler önüne seriliyor. Herkesin ama herkesin “hesabını kitabını” çok iyi yapması isteniyor. Ayakkabı piyasasının darmadağın olduğu hatırlatılarak pek çok ayakkabı markasının kapandığı yani battığı ilan ediliyor ve aynı durumun erkek giyimine sıçradığı söyleniyor. Demek ki önümüzdeki günlerde erkek giyimi sektöründe iflaslar ve konkordatolar yaşanacak. Şayet iş dünyasının önde gelen isimleri “bugüne kadar görüp görebildiğimiz en büyük krizi yaşıyoruz” deme noktasına gelmişlerse ekonomi ile ilgili pembe tablolar çizmeye çalışanlar akıntıya kürek çekiyorlar demektir. Ya da yaptıkları açıklamaların hiçbir değeri yoktur. Şu aşamada yapılması gereken en doğru iş pembe tablolar çizmekten vazgeçerek iş dünyasından yükselen bu feryatlara kulak vermek olsa gerek!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk