DOLAR 13,40930.22%
EURO 15,22620.49%
ALTIN 790,270,05
BITCOIN 525185-7,04%
Tekirdağ

HAFİF YAĞMUR

13:20

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Büyükşehir ‘Kara Kış Yardım Desteği’ İle İhtiyaç Sahiplerinin Yanında
  • Saray Haber
  • Tekirdağ
  • Büyükşehir ‘Kara Kış Yardım Desteği’ İle İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Büyükşehir ‘Kara Kış Yardım Desteği’ İle İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

ABONE OL
Kasım 5, 2021 12:10
Büyükşehir ‘Kara Kış Yardım Desteği’ İle İhtiyaç Sahiplerinin Yanında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde toplumun her kesimine hitap eden proje ve hizmetleri vatandaşların hizmetine sunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ‘Soğuk Kıştan Bahara Hep Beraber Ulaşacağız’ sloganı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ‘Kara Kış Yardım Desteği’ uygulamasını başlattı.

Yardım Desteği kapsamında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunan vatandaşlardan, sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere barınma, ısınma, ulaşım ve eğitim ihtiyaçları için nakdi yardım, gıda ihtiyaçları için ise muhtelif gıda maddelerinden oluşan gıda kolisi yardımı yapılacak.

Başkan Albayrak: “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız”
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, kimsesizlerin kimsesi, ihtiyaç sahiplerinin derdine deva olmak amacıyla ‘Kara Kış Yardım Desteği’ni başlattıklarını belirterek, “Pandemi koşullarının yanı sıra havaların soğumaya başlaması ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bu zorlu şartlarda yalnız bırakmamak, soğuk kıştan bahara hep beraber ulaşmak adına sosyal yardım destek paketi uygulamamızı başlatıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın yanında olarak zorlu kış koşullarının etkisini bir nebze de olsa azaltabilmek, geleceğimiz olan çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu kaynaklara ulaşmalarına yardımcı olmak, ilimizdeki dayanışma ruhunu ortaya çıkarmaktır. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, kış mevsiminin zorlu şartları nedeniyle barınma, ısınma, ulaşım, eğitim ve gıda ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ‘Kara Kış Yardım Desteği’nden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, ALO 153 çağrı merkezini arayarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk