DOLAR 13,41300.23%
EURO 15,20950.39%
ALTIN 790,850,12
BITCOIN 524222-7,29%
Tekirdağ

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Büyükşehirden İlkokula Başlayacak Çocuklar İçin Önemli Hizmet

Büyükşehirden İlkokula Başlayacak Çocuklar İçin Önemli Hizmet

ABONE OL
Ağustos 16, 2021 07:04
Büyükşehirden İlkokula Başlayacak Çocuklar İçin Önemli Hizmet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal belediyeciliğin başarılı örneklerini ortaya koyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ilkokula başlayacak olan çocuklar için ‘Metropolitan Okul Olgunluğu Testi’ni uyguluyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Çorlu, Süleymanpaşa ve Çerkezköy ilçelerinde hizmet veren Kadın Danışma Merkezlerinde çocuk gelişim uzmanları tarafından uygulanacak olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ile aile ortamından çıkarak ilk kez kuralları olan sosyal bir gruba dâhil olacak çocukların okula uygunluk durumları test edilecek.

“Çözüm Odaklı Bir Anlayışla Toplumun Her Kesimine Hizmet Veriyoruz”
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak, çözüm odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine hizmet veriyoruz. Okul süreci hem velilerimiz hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımız için oldukça heyecanlı bir süreç. Biz de bu tatlı heyecanın yaşandığı süreçte velilerimize ve çocuklarımıza katkı vermek amacıyla çocuklarımızın okula uygunluğunu göreceğimiz bir test uyguluyoruz. Testimiz, alanında uzman personelimizce Kadın Danışma Merkezlerimizde uygulanacak. Uygulayacağımız testin sonucunda elde edilecek veriler ile çocuklarımızın okula daha kolay ve kısa sürede adapte olması için gerekli dokunuşların yapılmasına olanak sağlayacaktır. Bu anlamda son derece faydalı bir uygulama olduğunu düşünüyorum” dedi.

17 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında 66-72 aylık çocuklar için ücretsiz bir şekilde uygulanacak olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testinden faydalanmak isteyen velilerin 0850 459 34 34 numaralı telefon üzerinden Kadın Danışma Merkezlerimize ulaşarak randevu almaları gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk