DOLAR 13,60160.5%
EURO 15,43220.7%
ALTIN 794,030,59
BITCOIN 562305-0,50%
Tekirdağ

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Büyükşehir’den Uluslararası Tatbikata Destek

Büyükşehir’den Uluslararası Tatbikata Destek

ABONE OL
Kasım 9, 2021 13:23
Büyükşehir’den Uluslararası Tatbikata Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleymanpaşa ilçesinde 10-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AB MODEX TR 2021 Uluslararası Saha Tatbikatı hazırlıkları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri de hazırlık çalışmalarına başından bu yana destek veriyor.

AB MODEX TR 2021 Uluslararası Saha Tatbikatı 10-15 Kasım tarihleri arasında AFAD koordinatörlüğünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, UMKE ve AKUT iş birliği ve yabancı ülkelerin de katılımıyla Tekirdağ’da gerçekleşecek. Tekirdağ’daki hazırlıklar ise son aşamaya geldi.
Hazırlık faaliyetlerinin başladığı günden bu yana çalışmalara destek veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tatbikat kapsamında Topçu Kışlası alanında kurulan acil komuta merkezi ile sahilde kurulan sahra hastanesinin zemin düzenleme işlemlerini gerçekleştirdi. Zemin düzenleme çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri görev aldı. TESKİ ekipleri de söz konusu alanlarda su ve kanalizasyon altyapısını tamamladı.
Eski Tekel Fabrikası alanındaki kullanılmayan binalar uluslararası tatbikat kapsamında yıkıldı. Burada ekipler senaryo gereği depremde enkaz altında kalanları kurtaracak. Buradan yaralı olarak çıkartılanlar sahra hastanelerine taşınacak. Öte yandan tatbikat esnasında yeni deprem arama kurtarma cihazları da ilk defa denenecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk