DOLAR 13,43140.03%
EURO 15,26900.02%
ALTIN 794,92-0,09
BITCOIN 562297-2,25%
Tekirdağ

AÇIK

06:49

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’li kadınlardan ‘barış’ çağrısı

CHP’li kadınlardan ‘barış’ çağrısı

ABONE OL
Eylül 2, 2015 10:55
CHP’li kadınlardan ‘barış’ çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Saray Kadın Kolları 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi, “Barış kadının kendisidir. Barış, hemen, şimdi” diyerek barış istedi.
“Yurtta Barış, dünyada barış” diyen CHP Saray Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Zor günlerden ve acıların içinden geçiyoruz. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşadıklarımız, kandan, acıdan, nefretten beslenenleri bir kez daha gözler önüne serdi. Sahte barış güvercinlerinin taşıdığı düşünülen zeytin dalının, aslında kamufle edilmiş bir kitle imha silahı olduğu, bugün tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı. Baldıran zehri içmeyi göze alan kefenini giyerek siyasete soyunanlar bu süreçte birden bire anayasayı bekleme odasına alarak ve barışı bir başka bahara bırakarak güvercinlikten şahinliğe terfi eden yeni bir kimlikle sahnede yerini aldı. Bu kimlikle, kendisini mevcut siyasal bir gösteriye çevirmekte sakınca görmediler. Cenazeleri de siyasal sistem içinde hiçbir yasa ve etik değere bağlı görmeyenler, ne yazık ki şehit cenazelerini de siyasal bir gösteriye çevirmekte sakınca görmediler. Oysa bizim çocuklarımız ölüyor, bu ülkenin evlatları ölüyor, bu ülkenin değerleri yok oluyor. Ölenlerin hepsi bizim çocuklarımız. Yüreğimiz yanıyor. Canımızdan can gidiyor. Her yerde ağıtlar yükseliyor. Ve o ağıtlar Doğu’da ve Batı’da hep yoksul anaların acı hikâyelerini anlatıyor. İnsan olmak öldürmekten değil, yaşatmaktan geçer. Biz kadınlar insanca bir yaşam istiyoruz. Bu topraklar çok acı gördü.
“BARIŞI, BARIŞ İÇİN DİRENENLER YAPACAK”
Artık kan dökülmesin istiyoruz. Sesimizi, sözümüzü, gücümüzü birleştirmek istiyoruz. Barış ve huzur isteyen herkesi ortak değerlerimizi öne çıkararak birlikte hareket etmeye güçlerimizi birleştirmeye çağırıyoruz. Savaşa, teröre şiddetin her türlüsüne karşı duruşumuzu her koşulda sürdürmeye kararlıyız. Çünkü insanca bir yaşam ancak barış ortamında mümkün olabilir. Onun için biz CHP’li kadınlar şimdi, hemen barış diyoruz. Evde, sokakta, yurtta ve dünya gerçek bir barış istiyor. Ve biz iyi biliyoruz ki gerçek barış birbirimize inanarak her türlü ayrımcılığa karşı koyarak, değerlerimizi, emeğimizi sömürenlere karşı birlikte başkaldırarak ve geleceğe güçlü bir inançla sahip çıkarak sevgi ve güven ile yapılır. Ülkeyi yönetemeyenlere, kan ve kindarlık üzerinden siyaset yapanlara, sıkıştıkça kadın bedeni üzerinden gündem yaratanlara karşı, sevgi ve saygı, huzuru ve güveni örgütleyecek, insanca bir umutlarını filizlendirecek bir güce ihtiyacımız var. Bu gücün yaşadığımız topraklarda doğanın ve yaşamın yaratıcı gücü olan kadınlardan geleceğinin bilincindeyiz. Ve biz çok iyi biliyoruz ki barışı, savaş için diretenler değil, barış için direnenler yapacak. Bu doğrultuda, herkesi ortak geleceğimizin korunması ve toplumsal barışın sağlanabilmesi için her türlü şiddete karşı beyaz giyerek içten kapsayıcı bir dayanışma ve imza kampanyamıza destek vermeye davet ediyor ve diyoruz ki yurtta barış, dünyada barış. Barış, hemen, şimdi.”
Açıklamanın ardından, CHP Saray Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan vatandaşları şiddete karşı başlattıkları “Yurtta Barış Dünyada Barış” kampanyasına destek olmaya çağırdı.

IMG_3901 IMG_3903

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk