DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2698390,83%
Tekirdağ
28°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Dumansız İş Yeri Sahiplerine, Teşekkür Belgesi Verildi

Dumansız İş Yeri Sahiplerine, Teşekkür Belgesi Verildi

ABONE OL
Haziran 1, 2018 11:47
Dumansız İş Yeri Sahiplerine, Teşekkür Belgesi Verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü nedeniyle Saray Kaymakam Vekili Ali Yıldırım ve Halk Sağlığı Müdürlüğü Yetkilileri ile dumansız Hava Sahası Kapsamında sigara bıraktırma ve tütünsüz işyerlerine teşvik çalışmaları nedeniyle teşekkür belgeleri verildi.

KAYMAKAM, YILDIRIM İŞLETMELERİ ZİYARET ETTİ
Saray’da dumansız hava sahası çalışmalarına destek olan işletme sahiplerine teşekkür belgesi verildi. Saray Kaymakam Vekili Ali Yıldırım ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ’Tam Dumansız Türkiye’ projesi kapsamında Saray’da da yapılan çalışmalara destek olan işletmelere teşekkür amaçlı belge verildi.
Saray Kaymakam Vekili Ali Yıldırım, Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri dumansız hava sahasında yüzde yüz destek veren işletmelerden Filiz Et Mangal, Şen Kıraathanesi ve Simit Sarayı sahiplerine teşekkür belgesi verildi. Dumansız hava sahası çalışmalarını destekleyen işletme sahiplerine teşekkür belgelerini Kaymakam Vekili Ali Yıldırım, Halk Sağlığı Müdürlüğü Yetkilileri ve İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu verdi.

“TÜTÜN, GELİŞME İÇİN BİR TEHDİT!” OLARAK AÇIKLANMIŞTIR”
Sigaraya başlamanın iradesizlik, bırakmanın da çok iyi bir irade gerektiğinin altını çizen Kaymakam Vekili Yıldırım, “Sigarayı gerçekten bıraktıktan sonra insana verdiği mutluluk, huzur ve sağlık her şeyin üzerindedir. Bu nedenle sigara ve tütün kullanan hemşerilerimize, ağabeylerimize ve kardeşlerimize buradan sesleniyorum, sigarayla ilişkilerini biran önce bıraksınlar ve hayatın gerçek lezzetinin tadına varsınlar. Kendisi de esasen bir uyuşturucu olan tütün ve tütün mamullerine karşı mücadele, hükümetimizin çok önemli önceliklerinden biri haline gelmiştir. Gerçekten de bu illetlere karşı ciddi mücadeleyi yürütüyoruz. Dumansız hava sahası uygulanmaya başladığında Türkiye de birçok kişi buna inanmadı. Bunun uygulanamayacağını çok kişiden duyduk. Aradan geçen yaklaşık 10-11 yıl sonra bugün Türkiye de kapalı mekanlarda tütün ve sigara kullanımını neredeyse çözmüş durumdayız. Bunda ciddi denetimler yapılmasının sonuca ciddi katkı sağlamakla beraber, vatandaşımızın bu konuyu sahiplenip destek vermesi de tütün ve tütün mamullerinin kullanımını epey azalttı. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de gerek uyuşturucuyla gerekse kendisi de bir uyuşturucu olan tütün ve tütün mamulleri ile mücadele çok sıkı bir şekilde devam ediyor ve edecek” dedi.

Sigarayı bırakmanın iradenin işareti olduğunu ifade eden Halk Sağlığı Müdürlüğü Yetkilileri, “O iradeyi göstermek lazım. Sigara ile mücadelede sağlık bakanlığımızın vermiş olduğu iradeli mücadelenin olumlu sonuçlarından dolayı da tebrik ediyorum. İnanıyoruz ki Saray’da hep birlikte vereceğimiz mücadele ile Saray, Türkiye’deki örnek il ve ilçeler arasına girecektir. Dumansız havanın en fazla olduğu ilçelerden biri olacaktır. ” diye konuştu.
Dünya Sağlık Örgütünün bu yıl 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü için belirlediği tema “Tütün, gelişme için bir tehdit!” olarak açıklanmıştır. Tütün kontrolü çabalarını hızlandırmak ve tütünsüz bir dünya yaratmak, yalnızca hükümetlerin değil, vatandaşların da bireysel düzeyde katkı koyması gereken bir alandır. Tütüne harcanmayan para, sağlıklı gıda alımı, sağlık bakımı ve eğitim gibi diğer temel kullanımlar için kullanılabilir. Tütün kullanımını azaltmak, diğer küresel hedeflere ulaşmaya yardımcı olur. Kapsamlı tütün kontrolü, hayat kurtarma ve sağlık eşitsizliklerini azaltmanın yanı sıra üretimde, ticarette ve tüketimde olumsuz çevresel etkilerin önlenmesini de içerir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk