Ak Parti Saray’dan Belediyelere Soru Yağmuru

Ak Parti Saray’dan Belediyelere Soru Yağmuru

Ak Parti Saray ilçe Teşkilatı Perşembe günü sabah 10.00’da teşkilat binasında kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu.

AK Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, Ak Parti Saray Belediye Meclis Üyesi Ertan İnanç, Gürkan Kesim, Ulaş Ağır, Bağımsız Saray Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Bağcı ve Ak Parti yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdiği basın açıklamasında Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini ağır dille eleştirdi ve soru yağmuruna tuttu. Başkan Özgül basın açıklamasını halkın beklentilerini dile getirmek adına gerçekleştirdiklerini de ifade etti.

“SARAY BELEDİYESİNİ TÜM GERÇEĞİYLE İFŞA EDECEĞİZ”
Ak Parti Saray Belediye Meclis Üyesi Ertan İnanç’ın okuduğu açıklama şu şekilde;
Ak Parti Saray ilçe Başkanlığı olarak düzenlediğimiz basın toplantımızın öncelikli amacı; kişileri baz alarak polemik yaratmaktan ziyade,güzel ilçemiz Saray’ın uzun yıllardır süregelen makus tarihini Ak belediyecilikle taçlandırmaktır.Bu kapsamda,değerli vatandaşlarımızı belediye faaliyetleri konusunda doğru bilgilendirerek siyasi kurnazlara mahal vermeyecek ve sözde sosyal belediye olan Saray Belediyesini tüm gerçeğiyle ifşa edeceğiz.

“SARAY BELEDİYESİ YANDAŞ YÖNETİMLE İDARE EDİLMEKTEDİR”
Sahip olduğu tarihi mirası,doğa güzellikleri ve geleceğe umutla bakacak bir nesli olan Saray’ımız, tabiri caizse uzun yıllardır en başarısız ve basiretsiz bir belediyecilikle yönetilmektedir. Değerli hemşerilerimizin umutla yetki verdiği Belediye Başkanı ve yönetimi halkının mukaddes oylarını ve de beklentilerini hiçe saymış,bu da yetmezmiş gibi taş üstüne taş koymayarak sadece milletin gözünü boyamaya çalışmıştır. Halktan,eşitlikten,şeffaflıktan ve sosyal belediyecilikten bahseden Saray Belediyesi, maalesef eşi ve benzeri görülmemiş bir yandaş yönetimle idare edilmektedir. Hemşerilerimizin refahı ikinci plana itilerek, şahısların ve de gerçek yüzü gizli şirketlerin yararı önemsenmektedir.

“BU ZİHNİYETİ ESEFLE KINIYORUZ”
Yerel seçimlerinden bu yana belediye meclis toplantıları öncesinde meclisi bilgilendirmeyen, gündem maddelerini kendi keyifleri ya da çıkarları doğrultusunda meclis üyeleriyle paylaşan, sözüm ona sözde sosyal demokrat bir belediye başkanı ve yönetimi Saray için ne kadar faydalı olabilir? Halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerimizi ötekileştirme gayretlerinin altında ya da arkasında neler vardır bilinmez? Tek adamlı yönetime hayır deme çabasında olanlar, tek adamlığın alasını yapmakta ve kapalı kapılar ardında bu milletin özgür iradesiyle seçtiği meclis üyelerini hiçe saymaktadır. Seçilmiş meclis üyelerimizi demokrasiyi katletmek suretiyle komisyonlara almayan bu zihniyeti esefle kınıyoruz.
Belediye Meclis Üyelerimizin Saray Belediyesi’ne vermiş olduğu önergeler ne hikmetse itibar görmüyor ve istenen cevaplar verilmiyor. Her platformda şeffaflıktan bahseden Belediye başkanı Nazmi Çoban ve yönetimine soruyoruz;

*Belediyenin yaptığı ihaleleri,doğrudan alımları ve teminleri neden kamuoyuyla paylaşmıyorsunuz?
*Belediyenin ilişkili olduğu şirketleri ve bu şirketlerle olan yakın temaslarını neden açıklamıyorsunuz? (Yeni kurulan şirket yada şirketler dahil)
*Belediyede kaç kişinin çalıştığını ve bu çalışanların ne iş yaparak ne kadar maaş aldığını neden beyan etmiyorsunuz?
*Yerel seçimlerden önce bir karış yer satmayacağız diyen Belediye Başkanı Sn. Çoban neden her fırsatta yer satıyor, bu satışlardan gelen parayı ne yapıyor nereye harcıyor?
*Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Ak Parti Belediye Meclis Üyelerini ‘’söz vermesine rağmen’’ neden komisyonlara almak istemiyor? Bizim meclis üyelerimizden korkuyor mu yoksa bir şeyler mi gizliyor?
*Aylardan beri personel maaşlarını ödeyemeyen Saray Belediyesi festival harcamalarını nasıl karşılıyor? Neden alın terinin karşılığını vermek yerine hiçbir iş yapmadan belediyeden nemalanan bankamatik memurlarını besliyor?
*Festival adı altında yapılan ve esnafımıza zerre faydası olmayan bu organizasyonda hangi şahıs ya da şirketlerle muhatap olunuyor? İlişki kurulan yandaş şirketler kimler ve neden açıklanamıyor?
*Belediye Başkanı %50’si devlet hibeli ve diğer %50’si İller Bankası kredisiyle (TESKİ’ye devroldu) yapılan 100km’lik altyapı yatırımını neden sahiplenmeye çalışıyor?
* Tamamı Devlet Yatırımı olan Saray’ın doğalgazla buluşmasını (9 Milyon TL) Belediye Başkanı ve yönetimi neden biz yaptık diyerek halkı kandırıyor?
Saray Belediye Başkanı ve yönetimi sanki ilçemiz güllük gülistanlıkmış gibi arsızlıkta arşa çıkmış bir de işte Saray sloganıyla katalog bastırarak bir skandala resmen imza atmıştır. Caddeleriyle sokaklarıyla birlikte toplamda 100 km’lik yolu bulunan ilçemizin yürünecek yolu yokken, her yerimiz toz,toprak ve çamurken rüyalar aleminde cirit atan bu zihniyeti ivedilikle ciddiyete davet ediyoruz.

“AK PARTİ SARAY BELEDİYESİNİN AYAK SESLERİ GÜMBÜR GÜMBÜR DUYULMAKTADIR”
Araçların harap olduğu,halkımızın sabrının tarumar edildiği ve adını bozuk yollarıyla duyurur hale getirilen ilçemiz bunu hak etmiyor. Yıllık belediye bütçesinin sadece 4/1 ile tüm sokakları parke taş yapılabilecekken,maalesef Saray Belediyesi festival yapıyor,bankamatik memurlarını besliyor,yandaşlarının özel arazilerine taş döşüyor ve belediyenin kaynaklarını peşkeş çekiyor. Artık yeter! Saray Belediyesi son zamanlarda arazi satış çalışmalarına hız vererek,bu saltanatı kaybedeceğine fazlasıyla inanmış ve rehavete kapılmıştır. Ancak korkunun ecele faydası yoktur. Halkın egemen olduğu mazlumun söz sahibi olacağı Ak Parti Saray Belediyesinin ayak sesleri 25 mahallemizden gümbür gümbür duyulmaktadır. Allah’ın izniyle 6 ay sonra Ak belediyeciliği getirecek olan bizlerin,milletimize yine milletimizle kazandıracağımız hizmetlerin sınırı Mevcut yönetim halkımıza kazandıracağımız hizmetleri idrak edemeyeceği gibi hayal dahi edemez. Saray Belediye Başkanlığının dillere destan olmuş hizmetsizlik serüvenini maalesef Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de aynı başarısızlıkla devam ettirmektedir.Büyükşehir Belediyesinin ilçemize yaptığı hangi hizmetten bir vatandaşımız memnun? Yapılan yatırımlar tamamen göz boyamak ve büyükşehir çalışıyor itibarı yaratmak üstüne ama tamamıyla yazık, ziyan!
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve yönetimine soruyoruz?
*İlçe merkezimize yapılan yollar,kaldırımlar bu topraklarda yaşayan herkesin vicdanını sızlatır nitelikte değil mi?Bu paralar hepimizin cebinden çıkmıyor mu?Vicdanınız rahat mı?
*Saray ilçe merkezimizde bulunan çöplük,bize yetmiyormuş gibi Kapaklı’nın da çöpüne ev sahipliği yapıyoruz.Eşdeğer belediyeler çöpten elektrik üretiyor siz hangi çağda yaşıyorsunuz?Bir felakete karşı önlemleriniz nedir?
*Tekirdağ’ın değil bölgenin en büyük köyü iken mahalle olan Küçükyoncalı’ya yaptığınız yol içinize sindi mi? Küçükyoncalı halkı bunu mu hak ediyor?
*Yüzlerce çocuğumuz halen hayati tehlike yaşarken ana caddelerimize kaldırım yapacak gücünüz yok mu?(yapılanların önergesini de Ak Parti olarak biz verdik)
*Köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerimizin imar çalışmalarını neden yapmıyorsunuz?
*1 buçuk katrilyona sahip bütçeniz mahallelerimizin altyapısını yapmaya yetmiyor mu?
*İlçemizin otogarını yapma hususunda söz verdiniz.Ne zaman yapacaksınız?
*Toplu taşıma hususunda esnafımız mağduriyet yaşamakta ve siz söz verdiğiniz üzere nasıl çözeceksiniz?
*Devletimiz tarafından ilçemize kazandırılan doğalgaz hizmetinden sizin sayenizde faydalanamayan vatandaşlarımızdan haberiniz var mı?
Saray’a ve Saray halkına hizmeti kendisine düstur edinmiş olan bizler, kendini dünyaya kanıtlamış ak belediyeciliği ilk seçimde ilçemizle kavuşturmayı sabırsızlıkla beklemekteyiz. Hedefimiz Hizmet, amacımız hizmet, geleceğimiz hizmet.

Meclis Üyesi İnanç’ın okuduğu basın açıklamasının ardından Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın yerel seçimlerde adaylığı sürecinde hazırlatmış olduğu proje kitapçığını gösteren İlçe Başkanı Özgül, “Saray’da halk kazanacak diye bir proje kitapçığı yayınlamış. Kaç tane projeyi şimdiye kadar yapmışlar bunu beyan etsinler. Bunu Saray halkı adına özellikle istiyoruz. Saray’da yaşayan bir arkadaşınız, ağabeyiniz olarak soruyorum 2009 yılında Saray belediyesinin borcu ne kadardı? 2014 yılında yine aday olan ve bu kitapçıkla birlikte halkın karşısına çıkan Saray Belediye Başkanı ve yönetimine soruyoruz. 2014 yılında Saray Belediyesinin borcu ne kadar? Ve bugün itibariyle Saray Belediyesinin borcu ne kadar? Ayrıca malumunuz köylerden 2 Bin 800 dekar tarla geçti bunun ne kadarı satıldı? Satıştan elde edilen gelir nereye harcandı? Bu konuda da Saraylı vatandaşlarımızın bilgilendirilmesini istiyoruz.
Kültür merkezinin yeri 2015 yılında teslim edildi. O gün kültür merkezi yapılacak diye söylendi ve meclis toplantılarında konuşuldu ancak sene 2018 temelleri yeni atıldı ve daha toprağın üzerine bile çıkılmadı. Bu konuda Saraylı vatandaşlarımızın bilgilendirilmesini istiyoruz.

“ARITMAYI YAPAN DSİ ÇALIŞTIRMAYAN BELEDİYEMİZ”
Ak Parti hükümetinin Saray’da yaptığı hizmetlerden de bahsetmek istiyorum. Arıtma ile ilgili yani doğayı seven Saray’ımızla alakalı pankartlar ellerinde sokak sokak gezdiler mevcut yöneticiler. Mevcut arıtmayı yapma zihniyeti hiç yok muydu aklınızda da Devlet Su İşleri yaptıktan sonra size teslim etti buna rağmen halen orasını prezantabl çalıştıramıyorsunuz. Halen daha Güngörmez’in atığı Ayvacık göletine akıyor, halen askeriyenin atığı Galata deresine akıyor, halen Saray’da ki Yeni Mahalle veya Pazarcık tam bilemiyorum Ergene Deresine akıyor. Bunlara bir çare bulunmayacak mı? Bu arıtma çalıştırılmayacak mı? Bunlarla ilgili bilgi vermelerini istiyoruz. Arıtmayı yapan Devlet Su işleri çalıştırmayan mevcut belediyemiz.

HÜKÜMETİN YAPTIĞI VE YAPACAĞI PROJELER AÇIKLANDI
Saray’da Ayvacık içme suyu arıtma tesisini yapacağımıza dair bununla ilgili projemiz hazırlandı, yine Ayvacık risale attı bunun da projesi hazırlandı önümüzde ki günlerde inşallah ilçemize kazandırılacaktır.
İleri biyolojik arıtma tesisini bunu maalesef fayda olarak çalıştıramayan bir mevcut yönetim var. Bunun yanı sıra Ayvacık göleti var buraya akan Güngörmez Mahallesinin kanalizasyon atıkları var. Acaba biz arıtma tesisini yapacağız diye mi atıyorlar. Belediye ve TESKİ bu konuda neden önlem almıyor? Yine Saray Bahçeköy Balkaya göleti yapılacak 2000 dekarlık araziyi sulamak için yapılacak bu tesis. Bahçeköy yerleşim alanı, Bahçedere dere ıslahı, Beyazköy dere ıslahı, Büyükyoncalı, Bahçeağıl dere ıslahı, Çukuryurt dere ıslahı bitti. Yine Saray Ergene deresi açıldı. Göçerler mahallemizde geçen bir su baskını oldu orasının da açılmasıyla ilgili proje tamamlandı ve vatandaşımızı bilgilendirdik. Güngörmez Mahallemizde darı tarla denen alan için proje yapılır bunları hep DSİ yapıyor. 75 Yataklı Saray Devlet Hastanesi ilçemize kazandırıldı. Hastanemizde kadın doğumcu, çocuk doktoru, genel cerrah, 2 tane dahiliyeci, 1 tane kulak burun boğazcı, ayrıca acilde sürekli nöbetleri dönen bir sistem oluşturuldu. Şu anda hastanemizde %80 yatak kapasitesiyle dolu bir hastanemiz var. Psikolog ta başladı. Tomografi geldi, momogrofi cihazımızda geldi o da bağlanıyor. Yani Saray’da yapılanlar saymakla bitmiyor. Eğitimle alakalı daha önce ilçemizde 2’li eğitim vardı şuan ilçemizde tekli eğitim yapılıyor. Bizim yaptıklarımızda bunlar.

“SARAY’DA İKTİDARI ALMAK İÇİN GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ”
Saray ilçesi 50 bin nüfuslu sokağa çıktığınızda çıktığınız da herkesin birbirini tanıdığı bir ilçe. 30 yıldır aynı siyasi iradenin iktidar olduğu bir ilçe. Çeşitli yollarla siyasi iradeye dur diyen diğer siyasi partiler bugüne kadar çalışmalarını devam ettirdiler ancak biz Ak Partinin bu dönem Saray’da iktidarı almak için elinden gelen ne varsa yapacağını ve yapmaya devam edeceğini beyan ediyoruz. Başta Ak Parti Saray ilçe Başkanlığı Belediye Meclis Üyemiz ve Saraylı vatandaşlarımızın bu konuda yoğun talepleri olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

Share This
COMMENTS
Comments are closed
malatya escort bursa escort antalya escort konya escort mersin escort
sakarya escort sakarya escort sakarya escort sakarya escort sakarya escort
sakarya escort sakarya escort ümraniye escort serdivan escort