DOLAR %
EURO %
ALTIN 794,74-0,08
BITCOIN 564249-1,54%
Tekirdağ

AÇIK

06:49

İMSAK'A KALAN SÜRE

HÜLYA ÇETİN, “ARTIK KADINLARIN ADINI AĞZINA ALMAMALI”
  • Saray Haber
  • Saray
  • HÜLYA ÇETİN, “ARTIK KADINLARIN ADINI AĞZINA ALMAMALI”

HÜLYA ÇETİN, “ARTIK KADINLARIN ADINI AĞZINA ALMAMALI”

ABONE OL
Nisan 8, 2016 00:44
HÜLYA ÇETİN, “ARTIK KADINLARIN ADINI AĞZINA ALMAMALI”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak parti Saray İlçe Teşkilatı Kadın Kolları teşkilat binasında yaptığı basın açıklamasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Ak parti Saray İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Hülya Çetin; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm kadınlardan özür dilemesi gerektiğini ve artık kadınların adını ağzına almaması gerektiğini ifade etti.

Başkan Çetin’in basın açıklaması şu şekilde;

Ak Parti Saray Kadın Kolları olarak, 25 Ağustos 2015 Salı günü Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Binası önünde yine bu şekilde toplanarak basın açıklaması yapmıştık. Bugün 7 Nisan 2016 Perşembe . Bir yıl geçmeden yine benzer bir gerekçeyle bir aradayız. O zaman ki bir araya gelme gerekçemiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Atatürk’ün Tekirdağ’a gelişinin 87. yıldönümü kutlamalarında Atatürk’ü temsili olarak canlandıran Gökhan Akyüz’ün tören esnasında sarf ettiği küfür ve hakaret içeren sözlerine kadınlar olarak tepki göstermek içindi. O gün biz Tekirdağ’lı kadınlar, küfre ve hakarete karşı sesimizi yükselttikçe küfürlü ağızlara gereken dersi verdik.

Bugün yine kadınlar olarak benzer bir hayâsızlığa, hakarete ve kadın düşmanlığına tepki vereceğiz. Bu defa muhatabımız; ülkemizin ana muhalefet partisi CHP,nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak. 5 Nisan 2016

Salı günü Kemal Kılıçdaroğlu partisinin gurup toplantısında Hükümetimizin Kadın Bakanlarından Sayın Sema Ramazanoğlu’nu hedef seçerek hayasızlık içeren bir cümle kullanmıştır. Hiç kimsenin ağzına yakışmayacak o cümleyi, şimdi tekrar etmiyoruz .(Kemal Kılıçdaroğlu: ”Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmiş vaziyette”)

Böyle hayasız bir ifade, bir siyasetçiye yakışmadığı bir insanın ağzına da yakışmaz.Bir insanın ağzına nasıl yakışmıyosa bir insana da söylenemez.Böylesine utanç verici bir ifade kullanmasından ötürü CHP Genel Başkanına biz, Saray’lı kadınlar olarak sözü uzatmadan açıkça tepkimizi dile getiriyoruz.

Diyoruz ki ;

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, DÜNYANIN TÜM KADINLARINDAN ÖZÜR DİLEMELİ VE ARTIK KADINLARIN ADINI AĞZINA ALMAMALI .

O ağza alınmayacak sözlerini Saraylı,Trakyalı tüm kadınlar adına protesto ediyoruz. Başta CHP’li kadınlar olmak üzere ülkemizin tüm kadınlarını Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini protestoya davet ediyoruz.

AK Parti Tekirdağ Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı HÜLYA ÇETİN

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP
rk
rk