DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 269447-0,12%
Tekirdağ
29°

AÇIK

03:47

İMSAK'A KALAN SÜRE

İş Kadınlarından Ortak Mesaj: “Kendinize Güvenin”

İş Kadınlarından Ortak Mesaj: “Kendinize Güvenin”

ABONE OL
Mart 12, 2020 14:07
İş Kadınlarından Ortak Mesaj: “Kendinize Güvenin”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası 6. Meslek Komitesi Üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle iş kadınlarına nezaket ziyareti programına devam etti.

Çerkezköy TSO 6. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Nazan Çoban, Komite Üyeleri Ramazan Tahir Eke ve Yavuz Dede, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Arslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Bilgen’in katıldığı ziyaret programında Denge Catering Firma Sahibi Filiz Denge ve Fourstone Tekstil Firma Yöneticisi Elif Atalay ziyaret edildi. Oda Heyeti, iş kadını Filiz Denge’yi başarılarından dolayı tebrik ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Burada bir konuşma yapan Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Arslan “Kadınlarımız hayatın her alanında var olmalı. Annemiz, kardeşimiz, çocuğumuz olmalarının yanı sıra iş hayatında yöneticimiz, çalışanımız, rakibimiz de olmalı. Hem bir anne hem de istihdam sağlayan bir iş kadını olduğunuz yani bu iki ayrı alanı da başarıyla yürüttüğünüz için sizinle gurur duyuyoruz” dedi. Oda Heyetine teşekkür eden Filiz Denge, İşletme mezuniyetinin ardından iş hayatına atıldığını ve 20 yıldır çalıştığını söyleyerek “Muhasebe yöneticisi olmak amacıyla çıktığım yolda şuan bir işletme sahibiyim. Fiziksel güç gerektirmediği sürece kadınların yapamayacağı bir iş olduğuna inanmıyorum. Kadınlarımızın bu cesarete sahip olması gerek. İş hayatında aktif rol alarak, bu alanı renklendirmeleri gerek diye düşünüyorum” sözlerini kaydetti.

KADIN İSTİHDAMINA KATKIDA BULUNUYOR
Oda Heyeti, Denge Catering’in ardından Fourstone Tekstil’i ziyaret ederek Firma Yöneticisi Elif Atalay ile görüştü. Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Arslan “Zor bir sektör olan tekstilde kısa sürede yakaladığınız bu başarı bizleri oldukça gururlandırdı. Çalışanlarınızın yüzde 60’ının kadın personel olması ayrıca takdir edilecek bir konu. Başarılarınızın devamını diliyor, Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyoruz” dedi. Oda Heyetine ziyaretleri için teşekkür eden Elif Atalay “Kadınlara verdiğiniz değeri gösteren bu ziyaretiniz bizi çok mutlu etti” sözlerini kaydetti.

‘BAŞARACAĞINIZA İNANMALISINIZ’
2001 yılından bu yana iş hayatında olduğunu söyleyen Elif Atalay “Gümrükçülük, iç denetçilik gibi alanlardan sonra tekstile yöneldim. Burası sıfır sermaye ancak büyük bir özgüvenle kurulmuş bir firma” dedi. Atalay, kadınlara verdiği mesajında ise şu sözleri kaydetti: “Kadınlarımız, yapabileceklerine ve başarılı olacaklarına inansınlar. Korkmasınlar, ‘sen yapamazsın’lara kulaklarını tıkasınlar. Faydalı işler, insana dokunacak şeyler yapmaları da en büyük önerim.” Gerçekleştirilen ziyaret, işletmenin gezilmesinin ardından sonra erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk