DOLAR 13,61800.13%
EURO 15,46200.04%
ALTIN 790,070,07
BITCOIN 582583-0,19%
Tekirdağ

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu Hastaneleri Birliğinden Ücretsiz Göz Taraması

Kamu Hastaneleri Birliğinden Ücretsiz Göz Taraması

ABONE OL
Aralık 10, 2015 11:36
Kamu Hastaneleri Birliğinden Ücretsiz Göz Taraması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) “Göz Sağlığınız İçin Ayağınıza Geliyoruz” projesi kapsamında Saray’da üç okulda göz taraması başlattı.

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği tarafından başlatılan proje kapsamında Büyükyoncalı İlkokulu, Büyükyoncalı 1 Kasım İlkokulu ve Çukuryurt İlkokulu öğrencileri ücretsiz göz taramasından geçiriliyor.
Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Trakya Kalkınma Ajansı 2015 yılı Sosyoekonomik Mali Destek programı kapsamında birliğe kazandırılan mobil göz muayene aracı hizmete girdi. Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği tarafından birlik bünyesine kazandırılan araç ilçe ilçelerde ve ilçe merkezine uzak mahallelerde göz taramaları gerçekleştiriliyor.

Saray Devlet Hastanesi ve Tekirdağ Kamu Hastaneleri işbirliği ile Büyükyoncalı İlkokulu, Büyükyoncalı 1 Kasım İlkokulu ve Çukuryurt İlkokulu’nda ücretsiz göz taraması gerçekleştirilecek. Yaklaşık olarak 500 öğrencinin yararlanacağı göz taramaları 9 Aralık Çarşamba günü Büyükyoncalı İlkokulu’ndan başladı. Günde yaklaşık olarak 100 ile 150 öğrencinin gerçekleştirileceği öğrenilirken çalışmaların birkaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor. Büyükyoncalı İlkokulu’nda başlayan ücretsiz göz taramasında öğrencilerin göz muayeneleri uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen muayeneler sonucunda rahatsızlık tespit edilen öğrencilerin okul yönetimleri ve aileleri uyarılarak gerekli önlemleri ve tedavileri uygulamaları istenecek. Çocuklarda yaşana bilecek göz sorunlarına karşı erken tanı imkânı veren göz taraması ile çocukların ilerki dönemlerde yaşamaları muhtemel sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor. 9 Aralık Çarşamba günü Büyükyoncalı İlkokulu’nda ücretsiz göz taramalarına başlayan Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği mobil aracı Saray genelinde 3 okulda gerçekleştireceği taramanın ardından bir günde Saraylı vatandaşlara hizmet verecek. 11 Aralık Cuma gününe kadar okullardaki göz taramalarını tamamlayacak olan ekip 11 Aralık Cuma günü Saraylı vatandaşlara hizmet verecek. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilecek ücretsiz göz taraması 11 Aralık Cuma günü Saray Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilecek. Saray Devlet Hastanesi yetkilileri Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Saraylı vatandaşlara yönelik gerçekleştirilecek olan ücretsiz göz taramasından yararlanmak isteyen vatandaşları 11 Aralık Cuma günü Saray Devlet Hastanesi bahçesinde hizmet verecek mobil hizmet aracına davet ettiler.

IMG_5565 (Custom)

IMG_5566 (Custom)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk