DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2694090,48%
Tekirdağ
29°

AÇIK

03:47

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karaman, “Askere giden şehit olur mantığıyla yaklaşamayız”
  • Saray Haber
  • Siyaset
  • Karaman, “Askere giden şehit olur mantığıyla yaklaşamayız”

Karaman, “Askere giden şehit olur mantığıyla yaklaşamayız”

ABONE OL
Mart 4, 2020 10:26
Karaman, “Askere giden şehit olur mantığıyla yaklaşamayız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcı Mehmet Karaman, Çorlu’da yapılan divan toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada devleti yönetenlerin hassas olması gerektiğini ve insanların Saadete susadığını söyledi.

“DEVLET İTİBARINA YAKIŞMAZ”
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Karaman ve İbrahim Titiz, Çorlu Yeni Sanayi Düğün Salonunda yapılan Tekirdağ Divan Toplantısına katıldılar. Saadet Partisi ilçe Başkanlık raporlarının değerlendirildiği programda, il Başkan yardımcıları da komisyon raporlarını sundular. Daha sonra bir konusma yapan Saadet Partisi Genel Baskan Yardımcısı Mehmet Karaman; “İdlib’de gerçekleşen saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. , “Yarın ne olacağını bilmiyoruz. Suriye’de verdiğimiz şehitler bizi derinden etkiliyor. Erbakan Haftası programlarımızı iptal ettik. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı arayıp, taziyelerimizi iletti. Ancak sonradan karşılaştığımız görüntüler bizi üzdü. Sanki şehit haberleri sadece ailelerini ilgilendiriyor gibi bir tutumla karşılaştık. İktidarı sanki ilgilendirmiyor. Şakalaşmalar, kahkahalar atıyorlar. Askere giden şehit olur mantığıyla yaklaşamayız. Bu devlet itibarına yakışmaz. Devleti yönetenlerin daha hassas olması gerekiyor” diye konuştu.

“DIŞ POLİTİKADA ŞAHSİYETLİ DAVRANMAK ELZEMDİR”
Dış politika ve ekonomide istikrarlı bir politikanın izlenmediğini ifade eden Karaman, şöyle devam etti; “Bir tane istikrarlı politikamız var; o da yolsuzluk. Böyle devlet yönetimi olmaz. Bu ülke böyle yönetilmez. Dillimizde tüy bitti; böyle yapmayın diye. Biz şahsiyetlerle uğraşmayız, politikalarla uğraşırız. Ekonomide hâlâ yatırım yok. Sadece ümit pompalıyorlar. Hâlâ borç alıyorlar. Bu kadar savrulma olmaz. Bu arkadaşlar Suriye’de destek verdikleri kaostan nasıl kurtulacaklarını bilmiyor. Bu ülkenin yeni bir anlayışa ihtiyacı var. İktidardakiler ‘Suriye’den gelecek tehlikeler için oradayız’ diyorlar ama 10 sene önce başka türlü konuşuyorlardı. Dış politikada önem verdiğimiz bir söz var. Biz şahsiyetli dış politika uygulamayı şiar edinmiş bir partiyiz. Şahsiyetli dış politika şartlara göre ve birilerinin etkisine göre değişmeyen politika yapmaktır. Bir gün Amerika ile dostuz, öbür gün Rusya ile görüşüyoruz. Şartlar değişiyor Rusya’nın desteklediği Suriye ile karşı karşıya kalıyoruz. Bunları şu an yaşıyoruz ve bu bizi endişelendiriyor. Bu yüzden dış politikada şahsiyetli davranmak elzemdir. İnsanlarımız Saadete susadı. Biz insanlara elimizi uzatmalıyız. Vatandaşlar kendi sorunun çözülemediğini görüyor. Ülkemizde adalet hakiki anlamda uygulanıyor mu? İş ehline veriliyor mu? Hayır. Bizim vatandaşlara ulaşmamız gerekiyor. Ülke problemlerine bizim gibi bir yaklaşım getiren yok. Biz bu ülkenin ayağa kalkması için mücadele ediyoruz” dedi.

Partiye yeni katılan üyelere temsili rozet takma töreni sonrası program sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk