DOLAR 13,6292-0.18%
EURO 15,1845-0.34%
ALTIN 783,84-0,52
BITCOIN 4996440,85%
Tekirdağ

AÇIK

15:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Küçükyoncalılar Okullarını Geri İstiyor!

Küçükyoncalılar Okullarını Geri İstiyor!

ABONE OL
Ekim 8, 2021 11:51
Küçükyoncalılar Okullarını Geri İstiyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Küçükyoncalı Mahalleliler deprem yönetmeliğine uymadığı için yıkılan okullarının yerine yenisinin yapılması için sosyal medya üzerinden başlattıkları “Okulumuzu Geri İstiyoruz” kampanyası paylaşımlarıyla seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Deprem yönetmeliğine uymadığı için Saray’da birçok okul yıkılırken bazılarıda tadilata girmişti. Milli Eğitim çözümü yıkılan ve tadilata giren okulların öğrencilerini diğer okullara olarak göndermekle geçici çözüm üretmişti. Saray’da okul sorunu hali hazırda devam ederken öğrenci velilleri taşımalı sistemin zorluklarını ve çocuklarını gönderdikleri okulların ihtiyaçlarının hiç bitmediğini belirterek sosyal medya üzerinden başlattıkları kampanyalarla seslerini duyurmaya çalışıyorlar.
Taşımalı sistem ve birleştirilen okullar dolayısıyla veliler ve öğrenciler türlü zorluklara mücadele ederken Küçükyoncalı Mahallesi sakinleri mahallelerinde 200’e yakın öğrenci olduğunu, okullarda çocuklarının misafir değil ev sahibi olması gerektiğini belirterek aşağıda ki paylaşımla yetkilelerden çözüm bulmalarını istiyorlar.

“MİSAFİR DEĞİL EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ, OKULUMUZU GERİ İSTİYORUZ”
Değerli Küçükyoncalı halkı; bilindiği üzere okulumuz 2020’nin haziran ayında yapılan testler ve alınan numuneler sonucu deprem yönetmeliğine uygun bulunmayarak yıkım kararı alınmıştır. Daha sonra Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiler dahilinde okulu boşaltmamızı ve yıkılacağını tebliğ etmiştir.Yapılan görüşmelerde okulumuz taşımalı eğitime geçerek Ali İhsan Uzun okuluna gidileceği söylenmiştir. Okul açıldığında öğrenciler taşımalı eğitim ile okula gidip gelmiştir. Pandemi dönemine geçildiğinde ise belirli sınıflar yüz yüze eğitim gerçekleştirmiş olup diğerleri ise evden online derse katılarak eğitimlerine devam etmiştir. Taşımalı eğitim ise bırakılmış olup veliler kendi imkanlarıyla öğrencileri okula göndermiştir. 15 Şubat 2021 tarihinde ise okul yıkılıp harfiyat işleri bitip yeni yapılacak okul için yeri tekrar milli eğitime teslim etmiştir. 8 aylık geçen dönemde ise hiçbir bilgi verilmeyip üstü kapalı kelimeler ile başlarından savmışlardır. Yeni eğitim dönemi başladığında ise misafir gittiğimiz okulun sorunları ile karşılaştık. Ampüller yanmıyor, tuvaletler akıyor, kazanı problemli gibi bir çok sorunla uğraştık. Bu sorunlar okul aile birliği bütçesinden harcama yapılarak karşılanmıştır. İlçe milli eğitimden ne maddi nede manevi bir destek verilmemiştir.Herşey okul velileri ve okul aile birliği ile birlikte yapılarak bu zamana kadar gelinmiştir.Biz başka okulun sorunlarını çözmek istemiyoruz. 200’e yakın öğrencisi olan bir mahalleye okul yapılmasını istiyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk