DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2722581,13%
Tekirdağ
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Öztrak; “Türkiye atanamayan öğretmen utancını yaşamaktadır”
  • Saray Haber
  • Gündem
  • Öztrak; “Türkiye atanamayan öğretmen utancını yaşamaktadır”

Öztrak; “Türkiye atanamayan öğretmen utancını yaşamaktadır”

ABONE OL
Kasım 23, 2018 12:11
Öztrak; “Türkiye atanamayan öğretmen utancını yaşamaktadır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Atatürk’ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabul etmesinin yıldönümü olan Öğretmenler Günü’nü kutladıklarını belirten Öztrak’ın mesajı şu şekilde;

“EĞİTİM SİSTEMİMİZ ADETA BİR BELİRSİZLİKLER DENİZİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR”
“Türkiye’yi aydınlık geleceğe götürecek yol, gençlerimizi kurucu değerlerimize, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir nesil olarak yetiştirecek, onlara çağdaş ülkelerdeki akranlarıyla yarışacak bilgi ve yetenekleri kazandıracak bir eğitimi sağlamaktan geçmektedir. Buna karşın mevcut iktidarın tercihinin, eğitimi bu temel üzerinde şekillendirmek yerine, ideolojisine uygun bir nesil yetiştirme aygıtı olarak kullanmak olduğu görülmektedir. Sonu gelmeyen değişikliklerle eğitim sistemimiz adeta bir belirsizlikler denizine dönüşmüştür. Eğitim sisteminin sorunlarının okul binası yapmakla çözülmediği görülememiş, eğitimin niteliğiyle ilgili bilimsel ve tutarlı politika adımları atılmadan meselelerin üstesinden gelinemeyeceği anlaşılamamıştır. Yeni nesli elleriyle yoğuran, eğitim sisteminin temel taşı olan öğretmenlerin sorunları, ağır çalışma koşulları ve giderek zorlaşan ekonomik şartları görmezden gelinmiştir. Türkiye, bugün hala atanamayan öğretmen utancını yaşamaktadır.

“TÜM EĞİTİMCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”
Eğitim sisteminin bu karmaşası içinde arzu edilen sonuçlara ulaşmak mümkün değildir. Nitekim, Türkiye eğitimle ilgili uluslararası sınav ve sıralamalarda kendisine yakışan seviyelere bir türlü çıkamamaktadır. Tüm bu şartlar altında dahi çözüm, ülkemizin geleceği için eğitim sistemimizin Atatürk ilke ve devrimleri ışığında bilimsel temellere oturtulmasında ve öğretmenlerimizin hak ettiği saygın konuma çıkarılmasındadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Tekirdağ’ın ve ülkemizin dört bir köşesinde özveriyle görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kutsal görevlerinde tüm eğitimcilerimize başarılar diliyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk