DOLAR 13,58950.25%
EURO 15,48820.15%
ALTIN 788,18-0,17
BITCOIN 581139-0,35%
Tekirdağ

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

SARAY CHP GENÇLİK KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASI

SARAY CHP GENÇLİK KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASI

ABONE OL
Haziran 2, 2016 10:24
SARAY CHP GENÇLİK KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saray’da konferans vermek isteyen Yazar Emine Şenlikoğlu’na tepkilerini bildirmek için Atatürk Meydanında saat 18,00’de toplanan Saray CHP Gençlik kolları, Saray Dayanışması Üyeleri, Kadın Kolları, Çerkezköy ve Çorlu Gençlik kollarının katılımıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Atatürk Anıtı önünde Ercan Dedeoğlu tarafınfan okunan basın açıklaması şöyle ;

Sevgili Emine Teyze;
Duyduk ki zahmet edip engin bilgilerinle ve fikirlerinle bizleri aydınlatmaya gelecekmişsin. Sadece biz duymadık, tüm Saray halkı duymuş. Peşinen söylemek gerekirse herkes bizim kadar hoşgörülü ve anlayışlı değil bu konu hakkında. Bu konudan haberdar mısın, bilemiyoruz…
Gençlik işte, tutturmuşlar bir laiklik mevzusu falan… Neymiş efendim bu ilçede yobazlık ve gericilik istemiyorlarmış. Neymiş efendim, bugüne kadar özgür ve eşit bir biçimde yaşamaktan çok mutlularmış da senin yaşam tarzında birinin “bilirkişi” olarak bizlere yol göstermesine ihtiyaçları yokmuş.
Esasen biz de senin gibi düşünmüyoruz, ama bu şirin ilçemize gelemeyeceğin anlamına da gelmez. Tam tersine, özgür ve eşit bir yaşam alanına insanların daha çok sahip çıkması adına bu ilçede yaşayanlara verdiğin rahatsızlığın hayırlara vesile olacağı kanısındayız.
Gel gör, belki sen burayı “değiştirmek” için geldiğinde bu gençler de seni bilgileriyle aydınlatarak değiştirir. Çok iyi çocuklardır bizimkiler. Kadınlarımız da öyledir. Hani sana biraz ters gelse de tanıdıkça seversin diye düşünüyoruz.
Sevgili Emine Teyze;
Şunu da baştan söylemeliyiz ki özgürlük, eşitlik ve bilim gibi illet edilesi epey konuda tamamen aydınlanmacı düşünen bir yere geliyorsun. Hayır yani, bu ilçede seni koruyan ve kollayan siyasi partinin temsilcileri bile içki falan içen insanlardır affedersin. O kadar fena! Bil yani bunları…
Geleceğini duyunca şaşırdık. Bir yanlışlık olabileceği konusunda hatırlatmak istedik. O yüzden yazıyoruz. Geleceğin yer Saray’dır. Ve bahsi geçen sarayın herhangi bir kaçak durumla alakası yoktur. Adresler de karışmış olabilir hani… Bir daha kontrol et istersen.
Gençlerimiz ve kadınlarımız dört gözle seni bekliyor. Hani adresler karışmışsa bile sen gel, bir çayımızı iç yine de… Hayatına farklı bir bakış açısı gelmiş olur. Birlikte özgürlük şarkıları söyleriz, eşitlik şiirleri okuruz. Belki bizler de senin muhteşem dünya görüşüne ve düşüncelerine küçücük de olsa bir şeyler katarız.
Saray kaçak olmayınca böyle oluyor bu işler. Zamanla alışacağını, seveceğini ve kendine de bir şeyler katacağını düşünüyoruz. Seversen vazgeçemezsin. Sana burada fahri hemşerilik bile verebiliriz eğer günün birinde eşit ve özgür bir birey olarak yaşamak istersen. Çok öptük. Sevgiler Emine Teyze!

IMG_8316

IMG_8321

IMG_8313

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)
 • Recep Cam

  Pazarın girişinde bir afiş var (yetişkinler için tiyatro) isminde ve resminde erotizm almış başını gidiyor. Bu normal geliyorsa diğeri neden anormal geliyor. Ben kendi adıma o afişin önünden geçerken çok utanıyorum, ailem ile geçmek istemiyorum. Üste para verseler ben o gösteriye gitmem. Fakat hiç bir şekilde sanal yada güncel yaşantımda bu konuyu dile getirecek bir tedirginlik yaşamadım . Bana kimse sen o gösteriye gitmek zorundasında demedi. Yoksa sizi mecburmu tuttular Şenlikoğlu’nun konferansına katılmaya? Hiçte mecbur değilsiniz! Özgür , demokratik, çağdaş ve modern
  Olarak tanımlanan bir ilçede isteyen istediği yere gitmekte özgürdür. Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü asker dehası olarak kabul edip bu vatanı kurtarmaya vesile olan bir lider olarak görüp minnet ve şükranlarımızı her daim bildiriyor ve gurur duyuyoruz. Fakat unutmamak lazımki. Atatürk’ün askerleri, Hz. Muhammed Mustafa (sas)’nın ümmetiyiz. Gitmezseniz gitmeyin kimse sizi zorlamaz. Ama Allah (cc) Rıza’sı için gidenede mani olmayın. Yani sizin o tapım tapım tapındığınız ÖZGÜRLÜK adına gelende gidende ÖZGÜRDÜR……!!!!!

  • ecivet Sevim

   Yuregine saglik…
   Allahina kurban…
   Gurur duydum, onur duydum Recep Cam kardesim..


HIZLI YORUM YAP
rk
rk