DOLAR 13,59870.47%
EURO 15,42730.65%
ALTIN 792,190,36
BITCOIN 561613-1,21%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Saray TİP: “Albayrak ve Erkiş’i göreve davet ediyoruz”
  • Saray Haber
  • Saray
  • Saray TİP: “Albayrak ve Erkiş’i göreve davet ediyoruz”

Saray TİP: “Albayrak ve Erkiş’i göreve davet ediyoruz”

ABONE OL
Ekim 6, 2021 09:20
Saray TİP: “Albayrak ve Erkiş’i göreve davet ediyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İşçi Partisi Saray İlçe Örgütü gerçekleştirdiği yazılı basın açıklamasıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’i eleştirdi ve göreve davet etti.

Saray’da muhalefet eksikliği olduğunu ve Saray Belediyesinin “Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın” siyaset anlayışı ile hareket ettiğini belirten TİP Saray İlçe Örgütünün gerçekleştirdiği yazılı basın açıklaması şu şekilde;

Saray, 50 bini geçen nufüsuna rağmen Tekirdağ’da en az hizmet alan ilçe konumundan ileriye gidemiyor. Saray’a komşu diğer ilçelerde fabrikalarda 3 vardiyalı çalışan birçok emekçi TESKİ’ nin bir türlü çözüme kavuşturamadığı su sorunu nedeniyle mağdur olmakta. Saray Belediyesi’nin pasifize çalışmaları, Saray Belediye meclis üyelerinin dost ve akraba ilişkileri ile yürütmeye çalıştıkları belediye başkanı ahbaplığı sonucunda hizmet konusunda yetkililere gerekli çalışma azmi kazandıramamakta.

“Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın”
Genci, yaşlısı, hastası ve kısacası tüm ilçeyi ve yaşayan yurttaşları bu denli ilgilendiren konuda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi üzerlerine düşen görevlerden kaçarak kurtulacaklarını sanmaları ilçeye daha da büyük hizmetsizlikleri getirmekte. Saray’da var olmayan siyasi muhalefet eksikliğini çok iyi bilen ve kullanan Saray Belediyesi, maalesef hayati önem taşıyan su sorununa kalıcı çözüm üretememekte.
“Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın” siyaset anlayışı ile hareket eden Saray Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi üzerinde hizmet konusunda baskı kuramadığı sürece Saray’lı yurttaşlar daha çok su sıkıntısı yaşayacaklar. Türkiye İşçi Partisi Saray İlçe Örgütü olarak, son 2 yılda 5 defa patlayan ana isale hattında kalıcı çözümlerin önerisini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi’ne verebiliriz. Öneriler de bulunabiliriz.
Yetkililerin bu denli vurdum duymaz hareket etmeleri yaşadığımız ilçeye ihanetten başka bir şey değildir. Saray’a yapılan bu ilgisiz ve bilgisizce hizmetleri kınıyoruz. Su kesintileri konusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’i görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk