DOLAR 13,61280.58%
EURO 15,43410.71%
ALTIN 791,820,31
BITCOIN 561635-1,07%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Dünya Temizlik Günü’nde Kambursöğüt’ü temizlediler
  • Saray Haber
  • Saray
  • Dünya Temizlik Günü’nde Kambursöğüt’ü temizlediler

Dünya Temizlik Günü’nde Kambursöğüt’ü temizlediler

ABONE OL
Eylül 20, 2021 06:56
Dünya Temizlik Günü’nde Kambursöğüt’ü temizlediler
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevreye ve doğaya karşı duyarlı olan Saray Belediyesi, dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi olan “Let’s Do It!” ile birlikte 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Kambursöğüt Mevkii’nde çevre temizliği gerçekleştirdi. Kambursöğüt’te buluşan çevre gönüllüleri ormana, dereye ve doğaya atılan çöpleri topladı.

ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ KAMBURSÖĞÜT’TE BULUŞTU
Saray Belediyesi, 2008’de Estonya’da 50 bin kişinin bir araya gelerek 10 bin ton çöpü temizlemesiyle başlayan ve bugün 180 ülkede 21 milyondan fazla gönüllüye ulaşan “Let’s Do It” hareketinin Dünya Temizlik Günü kampanyasına destek verdi. Bu kapsamda “Let’s Do It” Türkiye Çevre Koruma Kuruluşu Tekirdağ İl Temsilciliği ile iş birliği yapan Saray Belediyesi, 18 Eylül 2021 Cumartesi günü Kambursöğüt Mevkiinde atık toplama etkinliği düzenledi. Etkinliğe Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ, CHP Saray İlçe Sekreteri Hakkı Canoğlu, CHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Emel Değirmenci, Belediye personeli ve çevre gönüllüleri katıldı.

ÜRKMEZ: “BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN ÇEVREYE DUYARLI OLMALIYIZ”
Etkinlikte konuşan Saray Belediyesi Çevre Mühendisi Şebnem Ürkmez, “Gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak için sadece bir gün değil her gün çevre kirliliği konusuna duyarlı olmalıyız. Bulunduğumuz ortamı kirletmemek, temizlemekten çok daha basit bir eylem. Günlük yaşantımızda alacağımız küçük önlemler ile çevre kirliliğine sebebiyet vermeyip, doğaya olan borcumuzu ödeyebiliriz. Bugünü ortaklaşa planladığımız Let’s Do It topluluğunun Saray temsilcilerine ve katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk