DOLAR 13,63230.7%
EURO 15,45180.83%
ALTIN 793,610,54
BITCOIN 561944-0,37%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Soğuk Oda İle Ürünlerin Tazeliğini Koruyun

Soğuk Oda İle Ürünlerin Tazeliğini Koruyun

ABONE OL
Temmuz 12, 2021 15:44
Soğuk Oda İle Ürünlerin Tazeliğini Koruyun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sebze ve meyve gibi gıdaların bozulmasını önlemek ve raf ömrünü uzatmak için soğuk oda denilen alanlarda bekletilmesi gerekiyor. Bu alanlarda istenilen ürünlerin kimi zaman anlık, kimi zaman ise daha uzun süreli bekletilmesi sağlanmaktadır. Bu tarz gıdalar özellikle bozulabilir ürünlerin muhafazası ve saklanmasında oldukça önemli bir görev üstlenir.  Ayrıca hem kişisel, hem de ticari amaçlı olarak kullanılabilmektedir.

Soğuk Oda kullanım Amaçları Nelerdir?
Soğuk oda depoları sadece gıda ürünlerinin saklanması amacıyla kullanılmamaktadır. Bunun yanında bu ortamlar; tıbbi malzemelerin depolanması, endüstri alanlarının ar-ge laboratuarındaki test kabini, et entegre tesisi ve muz olgunlaştırma sistemi olarak da değerlendirilmektedir. Depolar bunun yanında ürünlerin çeşidine göre farklı özellikleri de taşıyabilmelidir.
Bu odalarda saklanılan gıda ürünleri, kendi içerisinde farklı muhafaza işlemine tabi olmalıdır. Soğuk odaların; süt ve süt ürünleri, tavuk kesim alanları, çeşitli su ürünlerinin işlenmesi ile saklanması ve kışlık ürünlerin muhafazası için farklı ısı ve ortam özelliklerine sahip olması gerekmektedir. En kaliteli hizmeti alabilmek ise ancak http://www.termotes.com/soguk-oda/ sayfasını ziyaret etmekle mümkündür.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk