DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2749412,85%
Tekirdağ
29°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türkiye’nin AB Sürecine Çerkezköy TSO’dan Katkı

Türkiye’nin AB Sürecine Çerkezköy TSO’dan Katkı

ABONE OL
Mart 25, 2019 14:06
Türkiye’nin AB Sürecine Çerkezköy TSO’dan Katkı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Çerkezköy TSO) Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde hazırladığı “İşletmeler İçin Avrupa Diyaloğunu Geliştirme Projesi” için Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde düzenlenen törende imzalar atıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) tarafından yürütülen Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı için Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “İşletmeler İçin Avrupa Diyaloğunu Geliştirme Projesi” hibe almaya hak kazandı. Çerkezköy TSO, bu proje için hibe almaya hak kazanan tek ilçe ticaret ve sanayi odası oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde gerçekleştirilen imza törenine Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Arslan ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı İlknur İnal katıldı.

1 NİSAN’DA BAŞLAYACAK
Oda heyeti tarafından yapılan açıklamada proje hakkında şu bilgiler verildi: “‘İşletmeler için Avrupa Diyaloğunu Geliştirme’ isimli projemiz hibe almaya hak kazanmıştır. 01 Nisan 2019 tarihinde başlayacak ve 12 ayda tamamlanacak olan 1 milyon TL hibe tutarlı projemizin eş başvuranı Yunanistan Drama Ticaret ve Sanayi Odası’dır. Proje eylemleri ilçemizde, Yunanistan’da Drama kentinde, Belçika’da ise Brüksel’de gerçekleştirilecek. Bu proje ile ‘Çerkezköy TSO ile Drama TSO arasında karşılıklı bilgi ve anlayışın geliştirilmesine katkıda bulunmak, Türkiye’nin ve Avrupa’nın iş dünyası topluluklarını, Türkiye’nin AB geleceği için entegrasyona teşvik etmek, Çerkezköy TSO’nun KOBİ niteliğindeki üyeleri ile Drama TSO’nun KOBİ niteliğindeki üyeleri arasında ticari ilişkiler oluşturmak, Çerkezköy TSO ile Drama TSO arasındaki diyaloğu güçlendirmek, odaların, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde aktif rol oynamalarını teşvik etmek’ amaçlanıyor. Bu amaçlar doğrultusunda yapılacak tüm etkinlik ve çalışmalar, bu proje ile AB’den hak kazanılan 1 Milyon TL’lik hibe tutarından karşılanacak.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk