DOLAR 13,58950.25%
EURO 15,48820.15%
ALTIN 788,18-0,17
BITCOIN 581139-0,35%
Tekirdağ

KAPALI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Vatandaşlarımızın Mutsuzluğundan Medet Umanlara Fırsat Vermeyeceğiz”
  • Saray Haber
  • Tekirdağ
  • “Vatandaşlarımızın Mutsuzluğundan Medet Umanlara Fırsat Vermeyeceğiz”

“Vatandaşlarımızın Mutsuzluğundan Medet Umanlara Fırsat Vermeyeceğiz”

ABONE OL
Haziran 21, 2021 11:22
“Vatandaşlarımızın Mutsuzluğundan Medet Umanlara Fırsat Vermeyeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak dün yağan yoğun yağışın ardından Çorlu İlçesinde çöken yolları ve su baskınlarını eleştirenler için yayınladığı yazılı basın açıklamasında; “Vatandaşlarımızın Mutsuzluğundan Medet Umanlara Sevinme Fırsatı Vermeyeceğiz” dedi.

Başkan Albayrak’ın yazılı basın açıklaması şu şekilde;
Çorlu ilçemizde bulunan Eski Çerkezköy Caddesi’nde TREDAŞ ekipleri tarafından yürütülen altyapı çalışmaları sonrasında kazı yapılan alan yoğun yağmur yağışı nedeniyle çökmüş ve yüklenici firmaya ait kamyon oluşan çukura saplanmıştır.
Eski Çerkezköy Caddesi’nde kamyonun iş makineleri aracılığıyla kurtarıldığı esnada çekilen bir fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması, meydana gelen olaydan Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz, bağlı kuruluşumuz TESKİ ve Çorlu Belediyemizin sorumlu tutulduğu maksatlı paylaşımların yapılması üzerine basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak 11 ilçe belediyemiz ile iş birliği ve uyum içerisinde gerek altyapı, gerekse üstyapı çalışmalarımızı hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmektedir. Sağlam ve uzun ömürlü bir altyapı inşa etmek adına kararlılıkla yürüttüğümüz çalışmalar, bizi rakip gören ve halkımıza hizmet vermemizden rahatsızlık duyan birtakım sözde siyasetçiler tarafından baltalanmaya çalışılmaktadır. Altyapı ve üstyapı çalışmalarımız esnasında yaşanan olumsuzlukları trol ekipleri aracılığıyla gündemde tutmakta ve bu şekilde Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz, bağlı kuruluşumuz TESKİ ve üst yönetimleri kendi siyasi partilerinden olmayan ilçe belediyelerimiz aleyhinde karalama kampanyası yürütmektedirler.
TREDAŞ tarafından yürütülen altyapı çalışmaları sonrasında yolun çökmesi ve kamyonun oluşan çukura saplanmasının bilinçsizce de olsa Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize, TESKİ’ye ve Çorlu Belediyemize mal edilerek kara propaganda malzemesi haline getirilmesi bu yaklaşımlarının en son örneğidir.

Yaklaşık yirmi yıldır ülkemizi yöneten zihniyetin mensupları, ülke ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan iller arasında yer alan Tekirdağ’ın hak ettiği hizmetleri almasını sağlamadıkları gibi yaşanan tüm sıkıntı ve olumsuzlukları Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve TESKİ’ye yüklemektedirler.
Gecemizi gündüzümüze katarak mesai kavramı tanımaksızın çalışırken karalama kampanyalarına maruz kalıyoruz. Ne yazık ki, vatandaşlarımızın mutsuzluğundan sevinç duyan, halkımızın kurumlarımıza verdiği desteği kesmesinden medet uman ve avuçlarını ovuşturarak hizmetlerimizin aksamasını bekleyen siyasi bir anlayışla karşı karşıyayız. Bu zihniyette olanlara şunu söylemek isterim: “Sizler vatandaşlarımız mutsuz olsun diye bekleyedurun; biz size bu fırsatı vermeyeceğiz.”

Tüm engelleme ve saldırılar karşısında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak siyasi görüş ayrımı yapmaksızın ilçe belediyelerimizle uyum içerisinde çalışmaya ve halkımızı hak ettiği hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.
Vatandaşlarımızın mutsuz olmasını bekleyerek siyaset yapanları geçmişte ve günümüzde olduğu gibi bundan sonra da hayal kırıklığına uğratacağız.
Kadir ALBAYRAK
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk