DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2722581,13%
Tekirdağ
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yüksel; “Öğretmenler istikbalimizin mimarıdır”

Yüksel; “Öğretmenler istikbalimizin mimarıdır”

ABONE OL
Kasım 23, 2018 13:49
Yüksel; “Öğretmenler istikbalimizin mimarıdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajında öğretmenlerin kutsal ve ağır bir mesleği icra ettiklerini dile getiren Başkan Yüksel, “24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimize şahsım ve teşkilatım adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini çok büyük bir hassasiyetle, büyük bir fedakârlıkla yetiştirmiş ve bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

“ÖĞRETMENLERE HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERMEYEN TOPLUMUN GELECEĞİ YOKTUR”
Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Zira öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur.

“ÜLKEMİZİN İMKANLARINI İSTİFADELERİNE SUMNAYI SÜRDÜRECEĞİZ”
Bu anlayışla göreve geldiğimiz günden bu yana, son 16 yıldır bir taraftan eğitimde yılların ihmallerini telafi etmeye, eğitimi yaygınlaştırmaya, kalitesini arttırmaya çaba harcarken, öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye de gayret ettik. Türkiye büyüdükçe, ülkemizin imkânları genişledikçe bunları öncelikle öğretmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunmayı sürdüreceğiz. İnanıyoruz ki, öğretmenlerimizin de mesleklerinin kutsiyetine ve hassasiyetine uygun olarak ülkemizin dört bir köşesinde görevlerini layıkıyla yapmaya devam edeceklerdir. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk