DOLAR 13,59870.47%
EURO 15,42730.65%
ALTIN 792,190,36
BITCOIN 561613-1,21%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Akçay; “Yatırım Yok Şov Çok”

Başkan Akçay; “Yatırım Yok Şov Çok”

ABONE OL
Haziran 3, 2016 00:19
Başkan Akçay; “Yatırım Yok Şov Çok”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kiraz Festivalinin Rio Karnavalını aratmayacak şekilde şova dönüşmesi ve aşırı harcama yapılması üzerine tepki gösterdi.

YATIRIM YOK ŞOV ÇOK
CHP’nin hizmet anlayışı ile laiklik anlayışının aynı olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay açıklamasında şunları söyledi.
“Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak festival konuşmasında ‘Bu sene ülkemizin genel durumu itibariyle festivalin şenlik ve konser kısımlarını iptal ettik’ demişti. İptal edilmiş hali bu ise iptal edilmemiş hali nasıl olacaktı? CHP’nin belediyecilik ve laiklik anlayışı işte budur. Onlar için laiklik; çıplaklık demek, Türkçe ezan demek, başörtüsüne baskı demek, israf demek, bütçeyi işe değil şova harcamak demek. CHP için yatırım demek sadece şov ve gösteriş demek. Çamurdan yürüyemediğimiz yollara iki kuruş harcamıyorlar kiraz üreticisinin duygularını istismar ederek milyonlarca lirayı çıplaklık gösterilerine harcıyorlar. Yatırım yok, şov çok. Kiraz Festivali için belediyenin ve sponsorların kasasından kaç para çıktı?”

RAMAZAN ARİFESİNDE HİÇ YAKIŞMADI
Çıplaklık şovunun Ramazana girerken hiç yakışık almadığını ifade eden İl Başkanı Ahmet Akçay açıklamasını şöyle sürdürdü.
“Ulusal gazeteler ‘Tekirdağ’da bu yıl 52’ncisi düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali Rio Karnavalını aratmadı’ diye başlık atmışlar. CHP’li yöneticiler bu başlıkla övünsünler. Tekirdağ halkı geleneklerine sahip çıkar. Ramazan ayına girerken sergilenen bu görüntüler hoş olmadı. Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuşmasında ‘Tekirdağlılar eğlenmeyi çok iyi bilir. Türkülerimiz hep oyun havasıyla, mutlulukla dolu’ demiş. Çıplaklık şovu ile türkülerimizin alakası ne Sayın Kadir Albayrak? Bu sözler cahillikten mi kaynaklanıyor yoksa kendinizi cingöz, âlemi uykuda mı sanıyorsunuz? Bu sözler ve yapılanlar Sayın Kadir Albayrak’a hiç yakışmadı” dedi.

KİRAZ TEKİRDAĞ İÇİN ÖNEMLİ
Şov ve çıplaklık gösterilerinin kiraz üreticisine faydası olmayacağının ifade eden Başkan Akçay,“Kiraz, Tekirdağ’ımız için önemli bir gelir ve tanıtım kaynağı. Bu konuda neler yapılabilir diye düşünerek işe yarar projeler, organizasyonlar ve kampanyalar yapılmalı. Biz AK Parti İl Başkanlığı olarak üreticimizin yanındayız. Kiraz üzerinden ilimizin marka ve tanıtım değerini arttırmak için işbirliğine hazırız. Bu iş çıplak şovlarla değil, akıllı işlerle olur” diyerek açıklamasını tamamladı.

rio-karnavali-gibi-kiraz-festivali AW764576_01

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk