DOLAR 13,41290.24%
EURO 15,21110.39%
ALTIN 790,520,09
BITCOIN 525505-7,19%
Tekirdağ

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Saygın: “Sandıkta Görüşürüz!”

Başkan Saygın: “Sandıkta Görüşürüz!”

ABONE OL
Temmuz 12, 2021 15:48
Başkan Saygın: “Sandıkta Görüşürüz!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Tekirdağ Valiliği'nin çelenk sunulmasına izin vermemesine yaptığı yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

"Binlerce kişinin katılımı ile parti kongreleri yapan iktidar partisi, binlerce kişinin katılımı ile cenaze törenleri yapan tarikatlar için Pandemi konusu hiç dikkate alınmazken, üç kişi ile çelenk koymanın pandemiyi tetikleyeceği savları hiç inandırıcı değil doğrusu" diyen Başkan Şener Saygın'ın açıklaması şu şekilde;


"PANDEMİ BAHANE EDİLEREK MİLLİ DAYANIŞMA RUHU YOK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR!"

CHP'nin 23 Nisan'da çelenk koyma başvurularına valiliklerden peş peşe yasak!
Her İl de ayrı bir uygulama görülüyor. Tekirdağ'daki Çelenk Sunma Töreni için Valilik başvurumuza önce izin verildi , daha sonra telefonla çelenk sunulmadan, iki üç kişi ile katılım sağlayabilirsiniz denildi, ve gece ilerleyen saatlerde de talebimizin uygun görülmediği, katılamayacağımız şeklinde bir yazı alındı.
Bir gün içerisinde Valilik aynı konuda üç ayrı karar bildirdi. Binlerce kişinin katılımı ile parti kongreleri yapan iktidar partisi, binlerce kişinin katılımı ile cenaze törenleri yapan tarikatlar için Pandemi konusu hiç dikkate alınmazken, üç kişi ile çelenk koymanın pandemiyi tetikleyeceği savları hiç inandırıcı değil doğrusu. Biz bu numaraları yeni görmüyoruz. Daha önce de uydurdukları doğum günü bahaneleri ile bayram gölgelemelerine şahit olmamış mıydık? Genelge de yeni akıllarına geliyor. Milli bir bayramlarda etkinlikleri müdürler seviyesine indirerek yaratılan milli heyecanı azaltma gayretlerinizi görmüyor değiliz! Valileri soktuğunuz bu zor durumun, ümmetçi görüşe dayalı şahsi kapris ve ihtiraslarınızın neticesi olduğunu herkes biliyor. Bu uygulamaların hiçbir yararı olmadığı gibi devlet ciddiyetini zedeleyen önemli zararları olduğunu görmekten uzak zihniyet sahiplerini yanlış tutum ve davranışlarına son vermeleri konusunda uyarıyoruz..
SANDIKTA GÖRÜŞÜRÜZ..

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk