DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2739792,13%
Tekirdağ
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Erol Buz güven tazeledi

Erol Buz güven tazeledi

ABONE OL
Aralık 23, 2018 12:45
Erol Buz güven tazeledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanayi Ticaret ve Esnaf Derneği Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirdi. Kurul toplantısında tek liste ile seçime giren Erbuz İnşaat firmasının sahibi ve mevcut başkan Erol Buz yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Toplantı 22 Aralık Cumartesi günü Hawthorn Suites By Whyndam’da gerçekleşti. Çoğunluğun sağlanması ile başlayan kurul toplantısında, açılış ve yoklamanın ardından şehitlerimiz için 1 dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunuldu. Divan üyelerinin belirlendiği kurul toplantısında Adem Çil divan başkanı olarak seçilirken, Hakan Beceren ve Nursen Sert divan üyeleri olarak belirlendi.

‘’HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM’’
Ardından konuşmasını yapmak üzere SATİVES Dernek Başkanı Erol Buz kürsüdeki yerini aldı. Katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Buz, ‘’Hava muhalefetine toplantıya katılım gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Elbette eksiklerimiz var, bunlar doğal şeyler. Önemli olan çoğunluğun sağlanabilmesiydi ve bu çoğunluğun bugün burada olduğunu görüyorum. Dernek olaylarında normaldir, birileri kızarken diğer bir kesim ise derneğini sahiplenir. Bugün de bu kızgınları ya da sahiplenenleri görmek için Olağanüstü kongremizi gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’’ İfadelerini kullandı.

‘’DAHA BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORUZ’’
Gelecek dönem için büyük hedefler olduğunu kaydeden Buz, ‘’2016’da Olağan Genel Kurulumuzu yapmışız ve teveccühünüz ile Başkan olarak seçildim. 2 seneye yakın bir zamanı bu görevde geçirdim. Özeleştiride bulunmam gerekirse bu zaman zarfında çok etkin şeyler yaptığımızı düşünmüyorum. Eksiklerimiz ve noksanlarımız vardı. Fakat yeni dönemde, yeni kanlarla, yeni üyelerle daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. Sonuçta bölgemiz için mücadele ediyoruz, yenilikler getirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden daha çok çalışacağız ve bu başarı benim değil bizim olacak. Yönetimdeki arkadaşlarımız ve üyelerimizin desteği ile inşallah hedeflerimizi hep beraber gerçekleştireceğiz‘’ dedi.

FAALİYETLERDEN BAHSETTİ
Geçtiğimiz dönem dernek yönetimi olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahseden Erol Buz, ‘’Görevde olduğum sürede Halk Eğitim Merkezi ile ortak bir şekilde ‘Mesleki yeterlilik kursu’ düzenledik. Bu kurslarda 49 arkadaşımıza ‘Mesleki Yeterlilik Sertifikası’ verdik. Aynı eğitimi birkaç ay sonra yeniden devam ettirdik ve bu kez 48 arkadaşa sertifika kazandırdık. Yani eğitimler çerçevesinde 97 arkadaşımıza sertifika alma imkanı sağladık. Ayrıca derneğimizin tanınması için kahvaltı programları düzenledik. Sosyal ve gündemdeki olaylara da kayıtsız kalmayarak bu konularda basın açıklamaları düzenledik. Önümüzdeki dönemde de Kapaklı Ticaret ve Sanayi Odası kurulması için mücadele edeceğiz. Esnaf ve Sanaatkarlar Odası kurulması için Bilim ve Teknoloji Bakanımız ile görüşmeler gerçekleştirdik. Tabi Ankara’da Başbakanımızın danışmanı ve bazı milletvekilleri ile de görüştük. Bu tarz odaların kurulması siyasete dayanıyor ama yeni yönetimde yer alacak olan arkadaşlarımız daha aktif. Onlarla bunları başarabileceğimizi düşünüyorum. Derneğimizin yetişmesi ve büyümesi çok önemli. Misal Ergene’de de birçok hizmet eksik ve bizim bu emellerimize ulaşmamız halinde onlara da bir örnek teşkil edeceğiz. Belki de derneğimizin ikinci bir şubesini Ergene’de açacağız‘’ diye konuştu.

‘’EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ DERNEĞİMİZE BİR YER KAZANDIRMAK’’
Başkan Buz, konuşmasını yıllara göre gelir gider hesaplarından bahsederek sürdürdü. Gelecek yıl üye sayısının artışı ile birlikte daha çok gider olacağını belirten Başkan Buz, 2018 – 2019 için yaklaşık bütçe tahminini 20 bin TL olarak açıkladı. Dernek olarak bir yere ihtiyaç duyduklarını da belirten Buz, ‘’Maliyetlerimiz arasında en büyük önceliğimiz derneğimize bir yer kazandırmak. Yönetim olarak karar vererek daire veya büro tarzı bir yer kurup tüm esnafımızın ve iş adamlarımızın rahat edeceği bir ortama kavuşmalıyız’’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk