DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 2739792,13%
Tekirdağ
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İYİ Parti 11 İlçede Kendi Adaylarını Çıkartacak

İYİ Parti 11 İlçede Kendi Adaylarını Çıkartacak

ABONE OL
Aralık 18, 2018 11:53
İYİ Parti 11 İlçede Kendi Adaylarını Çıkartacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti olarak Tekirdağ Büyükşehir’de CHP’nin adayına destek vereceklerini kaydeden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, 11 ilçede ise İYİ Parti’nin kendi adayları ile seçime gidileceğini belirtti.

Genel Merkezler nezdinde ilçe bazında görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Alkaya, genel merkezler ilçe bazında ittifak kararı alırsa da ona göre hareket edeceklerini bildirdi. İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, 30 Mart yerel seçimlerindeki ittifak görüşmelerini değerlendirdi. İYİ Parti’nin yerel seçimlere hazır olduğunu aktaran Alkaya, “İYİ parti olarak Tekirdağ’da yerel seçim hazırlıklarına çok önceden başladık. İl ve İlçe teşkilatımızdaki eksiklikler giderilmiş olup, mahalle teşkilatlarımızdan, sandık kurullarına kadar çalışmalarımız da tamamlanmak üzeredir” dedi.

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR’DE CHP’NİN ADAYI DESTEKLENECEK
İYİ Parti’nin, Manisa, Balıkesir, Denizli, Trabzon, Kocaeli, Konya, Samsun, Kayseri, Gaziantep ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayları, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Hatay, Muğla, Eskişehir, Antalya, Adana, Tekirdağ ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayları da İYİ Parti tarafından destekleneceği bilgisini veren Alkaya,“Bilinmelidir ki, İYİ Parti bugüne kadar olduğu gibi, güç birliği görüşmelerinde de ilkeli siyaset anlayışından ve sorumluluklarından taviz vermemiş oy veren 5 milyon seçmenin ümidi korunmuştur. İYİ parti Genel Merkezi ve CHP ile yapılan anlaşma gereği; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP adayı için işbirliği yapılacaktır. Genel Merkezimizin ilçe belediyeleri konusunda bağlayıcı bir kararı şu ana kadar tarafımıza ulaşmamıştır. Genel merkezimizin talimatı ile aday adaylığı süreci tüm ilçelerimizde başlatılmıştır. Dolayısıyla seçimlere büyük bir gayretle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

İYİ PARTİ 11 İLÇEDE ADAY ÇIKARTACAK
İYİ Parti’nin 11 ilçede kendi adayı ile seçime gireceğini paylaşan Alkaya, Partimize ilçe başkanı aday adayı ve belediye meclisine aday olmak isteyenlerin başvuruları, 21 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecektir. Tüm ilçelerimize yoğun bir şekilde Belediye Başkanı adayı ve Meclis üyesi başvurusu gerçekleşmiştir. Genel Merkezimizin farklı bir kararı olmadığında, partimiz 11 ilçenin tamamında seçime girmek için hazırlıklarımız tamamlanmak üzeredir. Partimize başvurular sayısal olarak tahminimizin de üstündedir. Bazı ilçelerimizde tek, bazı ilçelerimizde ise birden çok başkan aday adayı başvurusu vardır. Başvuruların çokluğundan ve ortaya çıkan heyecandan; İlimizi ve ülkemizi en iyi şekilde yönetecek kadrolarımızın hazır olduğunu görüyoruz. Bu gayret ve heyacan 31 mart akşamı başta Süleymanpaşa olmak üzere bir çok ilçe belediyesinin İYİ partili kadrolarla yönetileceğini göstermektedir” sözlerini kaydetti.

GENEL MERKEZLERİN İLÇE BAZINDA GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR
Genel Merkezler nezdinde ilçe bazında görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Alkaya, “Genel merkezlerimiz ilçelerle ilgili bir karar alırsa ona uyarız. Şimdilik 11 ilçede kendi adaylarımızın çıkarılması yönünde karar aldık. Eğer genel merkezler nezdinde ilçelerde ittifak kararı alınırsa bu karara da uyarız” dedi.

SARAY’DA RESMİ BAŞVURU YOK
Tekirdağ’ın birçok ilçesinde İYİ Parti Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için başvurular yapılırken, Saray’da Belediye Başkan Aday Adaylığı için daha henüz resmi başvuru yapılmadı. İYİ Parti’de Aday Adaylığı için İlçe Başkanı Rahim Buluş, Yönetim Kurulu Üyesi Figen Gonce ve Dr. Erdinç Okuroğulları’nın ismi geçiyor.

Çorlu Haber

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk