DOLAR 13,62020.62%
EURO 15,44150.76%
ALTIN 793,260,50
BITCOIN 564238-0,40%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MÜSİAD Tekirdağ Zimem Veresiye Defterlerini Satın Aldı

MÜSİAD Tekirdağ Zimem Veresiye Defterlerini Satın Aldı

ABONE OL
Temmuz 12, 2021 15:19
MÜSİAD Tekirdağ Zimem Veresiye Defterlerini Satın Aldı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan, Zimem Defteri geleneği hakkında değerlendirmede bulundu.

Alan elin veren eli bilmediği, hayırda yarışmanın, yardımlaşmanın zarif usûlü Zimem Defteri MÜSİAD üyeleri tarafından yaşatılıyor.

Doğan, değerlendirmesinde şunları kaydetti: ‘Bir Osmanlı geleneği olan Ramazan-ı Şerif te durumu olan varlıklı kimselerin bakkal, fırın, kasap olmak üzere veresiye satış yapan yerlere giderek o muhitte ikamet edenlerin borcunun tutulduğu zimem defterindeki borçları gücü nisbetin de ya tüm defter ya da sayfa yırttırarak satın alması borçları ödemesidir.
Dünyaya her alanda örnek olmuş ecdadımız yardımlaşmanın manevi iklimini yaşamamız ve birliğimizi beraberliğimizi pekiştirmek için Zimem Defteri gibi bir çok gelenek bırakmıştır, bizler bu gelenekleri yaşatmak için gayret etmemiz gerekir. Çok şükür bu miras, MÜSİAD Genel Başkanımız Sn. Abdurrahman Kaan beyinde büyük emekleri ile yeniden toplumda bir gelenek haline gelmeye başlaması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.
Bizler MÜSİAD Tekirdağ olarak geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yıl mübarek ramazan ayında da üyelerimizin destekleri ile bu geleneği uygulamış olmanın mutluğunu paylaşmak isteriz. Cenab-ı Allah (C.C.), MÜSİAD Tekirdağ üyeleri iş adamlarının hayırlarını kabul eylesin, dua edenlerinde dualarını makbul eylesin inşallah.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk