DOLAR 13,59870.47%
EURO 15,42730.65%
ALTIN 792,190,36
BITCOIN 561613-1,21%
Tekirdağ

AÇIK

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Pehlivan: “Emekçinin hakkı için mücadele edeceğiz”

Pehlivan: “Emekçinin hakkı için mücadele edeceğiz”

ABONE OL
Temmuz 12, 2021 15:43
Pehlivan: “Emekçinin hakkı için mücadele edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanı Feti Pehlivan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Pehlivan açıklamasında şunları ifade etti.
Alın teri; emeğin, üretmenin, çalışmanın ve gayretin nişanıdır. Rızkı için çalışan, gayret eden ve bu nişanı taşıyan işçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, hak ettikleri değeri gördükleri bir Türkiye temenni ediyorum.

Çünkü bugün görüyoruz ki işçilerimiz uzun mesai saatlerinin karşılığı olarak; düşük ücretle, sigortasız çalıştırılmayla, yıllık izin kullanamamayla baş başa bırakılıyor. İş yerlerinin kapanmasıyla işini kaybeden işçilerimiz geçim mücadelesine terk ediliyor.

Evinin geçimine destek olmak isteyen kadın işçi kardeşlerimiz, açlık sınırının altındaki asgari ücretten bile daha az bir maaşla çalıştırılarak mağdur ediliyor.

Biz istiyoruz ki sanayide üretime güç veren işçi kardeşlerimizin emekleri karşılıksız kalmasın.

Tarımda üretime katkı sunan, tarlada ter döken işçilerimiz, döktükleri terin gerçek karşılığını alabilsin.

Güler yüzle çalışmak zorunda olan hizmet sektöründeki kardeşlerimiz, artık hak ettikleri kazanca sahip olabilsin. İşçilerimizin yüzü sadece mesleklerinin gereği olarak değil, haklarını alabildikleri için gülsün!

Bu düzen; yoğun mesai saatlerinde çalışan işçilerimizi maalesef geçim sıkıntısına terk ediyor. Biliyoruz ki ekmeğini farklı iş kollarından kazanan işçilerimiz, aileleriyle sofraya oturdukları vakit aynı geçim derdini paylaşıyor.

Alın terine saygı duymak; işçi kardeşlerimizin bu derdine kayıtsız kalmamayı gerektirir. İşçilerimiz geçim mücadelesi verirken bizler de emeklerin karşılığı; açlık ya da yoksulluk sınırının altında bir yaşam olmasın diye mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz.

İnanıyorum ki burada dile getirdiğimiz sorunlar çözüldüğü zaman gerçek bir İşçi Bayramı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle işçilerimizin bayram edeceği günlerin en kısa zamanda gelmesini temenni ediyor; bir kere daha 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı tebrik ediyorum.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk