DOLAR 8,5176-0.55%
EURO 10,1401-0.32%
ALTIN 496,18-1,54
BITCOIN 271468-0,34%
Tekirdağ
28°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Arıcılığı Geliştirme Projesi Yetiştiricilerinin Yüzünü Güldürdü
  • Saray Haber
  • Tekirdağ
  • Arıcılığı Geliştirme Projesi Yetiştiricilerinin Yüzünü Güldürdü

Arıcılığı Geliştirme Projesi Yetiştiricilerinin Yüzünü Güldürdü

ABONE OL
Ekim 7, 2020 06:58
Arıcılığı Geliştirme Projesi Yetiştiricilerinin Yüzünü Güldürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi Arı Yetiştiricilerinin Yüzünü Güldürdü

Kurulduğu günden bu yana tarımın ve hayvancılığın geliştirilmesine büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yatırımlarla çiftçileri ve hayvan yetiştiricilerini destekliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından “Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi” kapsamında il genelinde 5 yılda 982 arı yetiştiricisine 22 bin 293 adet kovan dağıtımı yapıldı. Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesi Osmanlı ve Selçuk mahallerindeki arı yetiştiricilerinden Abdül Işık ve Süleyman Menekşe’nin arıcılık işletmelerinde yapılan kontrollerde yetiştiricilerin işletme seviyesine tam olarak ulaştıkları görüldü. Projeden oldukça memnun olduklarını ve işletmelerinin bu seviyeye gelmesinde projenin çok büyük etkisi olduğunu belirterek, arı ölümlerine rağmen oldukça verimli bir sezon geçirdiklerini ifade ettiler.

Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi’nin arıcılık konusunda Türkiye genelinde bir belediye tarafından uygulamaya konulan en büyük proje olduğunun altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bölgemizde buğdaydan sonra en yoğun şekilde tarımı yapılan ayçiçeği bitkisinin gerek nektar gerek polen olarak arıcılar için çok uygun olması nedeniyle bölgemiz, bal üretimine çok uygundur. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuya özel önem verdik ve arı kovanı dağıtımı projemizi başlattık. Dağıtımını yaptığımız kovanlar sayesinde üreticilerimizin daha da başarılı olduklarını görmek bizi mutlu ediyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk