DOLAR 13,42250.29%
EURO 15,20830.37%
ALTIN 790,970,14
BITCOIN 523464-6,53%
Tekirdağ

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Büyükşehir Belediyesi’nin Depreme Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor
  • Saray Haber
  • Tekirdağ
  • Büyükşehir Belediyesi’nin Depreme Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Depreme Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor

ABONE OL
Ağustos 24, 2021 10:33
Büyükşehir Belediyesi’nin Depreme Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ’ın birinci derecede deprem bölgesinde olduğu gerçeği ile hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, olası bir doğal ve afet ve acil durumlarda elektrik kesintileri ve iletişim kopukluğunun önüne geçmek amacıyla ilave tesisat montajına başladı.

Büyükşehir Belediyesi ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında olası doğal afetler ve acil durumlarda ilk karşılaşılan sorunlardan biri olan elektrik kesintileri ve iletişim kopukluğunun önüne geçilmesi için il genelindeki afet toplanma alanlarında, afet sonrasında oluşabilecek elektrik kesintisi risklerine karşı jeneratörle besleme yapılabilmesi amacıyla ilave tesisatların montajına başlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi sınırlarımızda bulunan afet toplanma alanlarında yapılmaya başlanan ilave tesisatlar, acil olarak toplanma alanında elektrik ile çalışan cihazların çalıştırılabilmesi, iletişim kopukluklarına karşı vatandaşların cep telefonlarını şarj edebilmelerine imkan sağlanmasını amaçlıyoruz. Bahse konu tesisat ilavesi çalışmasını ilçe merkezlerimizde bulunan 220 adet toplanma alanında gerçekleştireceğiz. Çalışmayı 2021 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk